روش‌های مختلفی برای درمان ناهماهنگی‌ها و ناهنجاری‌های دندان‌ها و صورت وجود دارند که استفاده از ارتودنسی نامرئی یکی از همین روش‌ها است. همان‌طور که از اسم این نوع از ارتودنسی مشخص است، روی دندان‌های شما به وضوح قابل مشاهده نبوده و مناسب کسانی است که می‌خواهند بدون جلب توجه به تغییر فرم دندان‌های خود بپردازند. روش‌های مختلفی برای اجرای ارتودنسی شفاف وجود دارند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

ارتودنسی شفاف

ارتودنسی شفاف چیست؟

برخی افراد به دلیل ظاهر بدی که ارتودنسی‌های سنتی به قیافه و دهان آن‌ها می‌دهند؛ از تعمیر و اصلاح فرم دندان‌های خود دست می‌کشند ولی ارتودنسی نامرئی روشی جدید برای اصلاح فرم دندان‌ها و به حرکت دادن آن‌ها است. استفاده از سینی‌های ارتودنسی نامرئی بسیار راحت است و دهان شما را اذیت نخواهند کرد. از طرفی شما می‌توانید حین مسواک زدن یا غذا خوردن، این سینی‌ها را از دهان خود خارج کنید. ارتودنتیست معمولا هر دو هفته یک بار، این سینی‌ها را تعویض خواهد کرد. البته از روش ارتودنسی نامرئی برای درمان ناهنجاری‌های خفیف تا متوسط استفاده می‌شود.

فواید درمان ارتودنسی

بیشتر افراد معمولا برای زیبایی بیشتر دندان‌ها و صورت خود، اقدام به درمان دندان‌های خود به کمک ارتودنسی می‌کنند. ولی باید بگوییم که زیبایی صورت و خط لبخند یک مزایای کوچکی از درمان به ارتودنسی محسوب می‌شود. از جمله فواید درمان ارتودنسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • پس از این‌که درمان با ارتودنسی به پایان رسید و دندان‌ها به صورت منظم سر جای خود قرار گرفتند؛ مسواک زدن و پاکسازی دندان‌ها راحت‌تر می‌شود و نتیجه آن، پوسیدگی کمتر دندان‌ها است.
 • هر گونه فاصله بین دندان‌ها پر شده و بسته می‌شود. از این رو غذا یا هر ماده خوراکی دیگر بین فاصله دندان‌ها باقی نمی‌ماند و در نتیجه دندان‌ها کمتر دچار عفونت و تجمع باکتری‌ها خواهند شد.
 • احتمال لب پر شدن کناره دندان‌ها و شکستن آن‌ها کمتر می‌شود چراکه همه دندا‌ها به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.
 • معمولا وقتی دندان‌ها به صورت درست در کنار یکدیگر قرار ندارند؛ هنگام جویدن غذا، فشار فک تنها بر روی برخی از دندان‌ها وارد می‌شود و نتیجه آن‌ها ساییده شدن و یا شکستن دندان‌ها است. این در حالی است که پس از ارتودنسی، دندان‌ها به صورت مرتب در کنار هم قرار گرفته‌اند و هنگام جویدن غذا، فشار فک به صورت مساوی بین همه دندان‌ها تقسیم می‌شود.
 • مشکلاتی از جمله سردرد، گردن درد، درد کردن فک، درد دندان و … نتیجه توزیع نادرست فشار فک بر روی دندان‌ها است. در واقع فشار فک باعث وارد شدن فشار به مفاصل دهان و دندان‌ها می‌شود و رفته رفته آن‌ها را تخریب می‌کند. ارتودنسی با درمان وضعیت دندان‌ها و جلوگیری از تقسیم نادرست فشار فک، مشکلاتی از این دست را نیز رفع می‌کند.
 • نادرست بودن وضعیت دندان‌ها در گذر زمان ساختار و زاویه فک را نیز تغییر می‌دهد. در نتیجه تا دیر نشده، برای درمان دندان‌های خود به کمک ارتودنسی اقدام کنید.

ارتودنسی شفاف

ارتودنسی نامریی برای چه افرادی مناسب است؟

این‌که برای ارتودنسی دندان‌های خود از چه روشی استفاده کنید به نظر ارتودنتیست متخصص شما و سلیقه خودتان بستگی دارد ولی توصیه می‌شود که افراد زیر از روش ارتودنسی شفاف استفاده کنند.

 • کسانی که روی رنگ دندان‌های خود حساس هستند و دوست دارند که همواره به صورت سفید دیده شوند.
 • کسانی که سن زیادی دارند.
 • کسانی که به صورت جدی دارای مشکلات و ناهنجاری‌های دندان و فک نیستند.
 • کسانی که از ارتودنستی سنتی و فلزی خوششان نمی‌آید.
 • کسانی که می‌خواهند هیچ کس متوجه ارتودنسی آن‌ها نشود.

ارتودنسی شفاف

ارتودنسی نامرئی برای چه افرادی مناسب نیست؟

استفاده از ارتودنسی نامرئی به کمک الاینرها برای همه افراد و در هر سن و سالی مناسب است و افراد به سلیقه و نظر پزشک خود می‌توانند به صورت نامرئی به همتراز کردن دندان‌های خود بپردازند. ولی به طور کلی استفاده از ارتودنستی نامرئی برای افراد زیر مناسب نیست؛

 • کسانی که ناهنجاری شدیدی در دندان‌ها و فک بالا و پایین خود دارند.
 • کسانی که فک‌های ناهماهنگ با یکدیگر دارند.
 • کسانی که بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت نمی‌کنند.

انواع ارتودنسی نامرئی

همان‌طور که گفتیم انواع مختلفی از ارتودنسی‌های نامرئی وجود دارند که هیچ کدام از آن‌ها ظاهر بدی نداشته و از سمت بیرون به سختی قابل مشاهده هستند. به طور کلی انواع ارتودنسی‌های شفاف یا نامرئی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند.

 • ارتودنسی شفاف به کمک الاینرهای شفاف و متحرک
 • ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی
 • ارتودنسی سرامیکی به کمک براکت‌های هم رنگ دندان یا شفاف

ارتودنسی شفاف

ارتودنسی شفاف با الاینرهای شفاف و متحرک

نوع اول ارتودنسی شفاف به کمک الاینرهای شفاف و متحرک انجام می‌شود. منظور از الاینر، پلاک‌های شفافی هستند که بر اساس قالب دندان‌ها ساخته شده و بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند. فشار حاصله از قرارگیری الاینرها بر روی دندان، سبب تراز و منظم کردن دندان‌ها خواهد شد. الاینرهای شفاف به کمک جدیدترین تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های اسکن سه بعدی و بر اساس فرم دندان افراد ساخته می‌شوند. ارتودنسی به کمک این الاینرهای شفاف، اصلا قابل تشخیص نیست و مناسب کسانی است که می‌خواهند بدون جلب توجه دیگران به درمان دندان‌های ناهنجار خود بپردازند.

مزایای ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف و متحرک

ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف و متحرک مزایای بسیار زیادی دارد و تقریبا می‌توان گفت جزو بهترین روش ارتودنسی برای درمان دندان‌ها شناخته می‌شود. از جمله مزایای ارتودنسی نامرئی با الاینرهای شفاف و متحرک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • درمان اکثر ناهنجاری‌های دندان و دهان؛ ارتودنسی نامرئی به کمک الاینرهای شفاف می‌تواند اکثر ناهنجاری‌های دندان‌ها را درمان و اصلاح کند. از جمله این ناهنجاری‌ها می‌توان کج بودن دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها، جلو بودن دندان‌ها در فک پایین، جلو بودن دندان‌ها در فک بالا و … می‌توان اشاره کرد.
 • کاملا نامرئی هستند؛ ارتودنسی نامرئی و الاینرهای شفاف کاملا نامرئی بوده و با چشم قابل مشاهده نیستند. این مزایای مهم و محبوب این مدل از ارتودنسی برای کسانی که شاغل هستند و یا دوست ندارند افراد دیگر متوجه ارتودنسی آن‌ها شوند؛ بسیار مهم است.
 • مناسب برای ارتودنسی در بارداری؛ جالب است بدانید که خانم‌های باردار نیز می‌توانند به کمک الاینرهای شفاف و ارتودنسی نامرئی، دندان‌های خود را مرتب کنند. ارتودنسی به طور کلی برای خانم‌ها مضر است و تحمل درد دندان برای آن‌ها سخت است و بر همین اساس نیز خانم‌های باردار اجازه ارتودنسی دندان‌های خود را ندارند و باید بعد از زایمان اقدام کنند ولی به کمک ارتودنسی شفاف، خانم‌های باردار نیز می‌توانند به درمان ناهنجاری‌های دندان‌های خود بپردازند.
 • عدم محدود کردن مواد غذایی مصرفی؛ به کمک الاینر‌های شفاف ارتودنسی نامرئی، هیچ محدودیتی در غذا خوردن نخواهید داشت. شما می‌توانید حین غذا خوردن الاینرهای خود را از دندان‌های خود خارج کرده و پس از غذا خوردن در سر جای خود قرار دهید. این در حالی است که کسانی که ارتودنسی فلزی ثابت انجام می‌دهند، در خوردن برخی از غذاها به مشکل برمی‌خوردند.
 • راحتی پاکسازی الاینرهای شفاف؛ تمیز کردن الاینرهای شفاف بسیار راحت است. به این صورت که شما وقتی غذا می‌خورید؛ الاینرهای خود را خارج می‌کنید، پس از خوردن غذا، دندان‌های خود را به کمک مسواک پاکسازی می‌کنید، الاینر را به کمک آب شستشو می‌دهید و در نهایت آن را روی دندان‌های خود قرار می‌دهید. البته برای تمیزتر ماندن ارتودنسی نامرئی، می‌توانید هر هفته یک بار آن را درون محلولی پاک کننده و مخصوص الاینر قرار داده و شستشو دهید.
 • بهترین گزینه برای افراد میانسال؛ از آن‌جایی که برای ارتودنسی دندان‌های خود به کمک الاینرهای شفاف، نیازی به تحمل درد زیاد و یا دردسرهای دیگر ندارید، پس در سنین بالا نیز می‌توانید از این روش برای نظم دادن به دندان‌های خود استفاده کنید.
 • کوتاه بودن طول دوره درمان؛ به طور میانگین، مدت زمان ارتودنسی شفاف با هر مدل ناهنجاری، بین 6 ماه الی 1 سال خواهد بود و بر خلاف ارتودنسی ثابت فلزی، مدت زمان بسیاری کمی برای درمان دندان‌ها نیاز خواهیم داشت.
 • راحت بودن رعایت بهداشت دهان و دندان؛ همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، شما حین غذا خوردن الاینر را خارج کرده و پس از مسواک زدن و نخ دندان، دوباره الاینر را سر جای خود قرار می‌دهید. به این صورت الاینر نیز آلوده نشده و نیازی به صرف وقت زیاد برای تمیز کردن آن نخواهید داشت. این در حالی است که وقتی شما از ارتودنسی فلزی با سیم‌های ثابت استفاده می‌کنید؛ باید پس از هر بار غذا خوردن به کمک مسواک و نخ دندان به پاکسازی سیم‌ها، براکت‌ها و دندان‌های خود بپردازید که طبیعتا به وقت و انرژی زیادی نیازمند است.
 • کم هزینه بودن بلیچینگ دندان به کمک الاینر؛ بلیچینگ دندان‌ها به کمک الاینرها کم هزینه است. بلیچینگ به سفید کردن دندان‌ها گفته می‌شود و به کمک ژل سفید کننده انجام می‌شود. به این صورت که ژل را درون قالب الاینر ریخته و آن را روی دندان‌های خود قرار می‌دهید. ولی در ارتودنسی فلزی، شما باید برای استفاده ژل بلیچینگ، بر اساس دندان‌های خود قالب بسازید و هزینه دیگری را متحمل شوید.
 • نیازمند جلسات ویزیت کمتر؛ این‌که ارتودنسی شفاف به کمک الاینرها در مقایسه با ارتودنسی لینگوال یا سرامیکی، به تعداد جلسات ویزیت کمتری احتیاج دارد، می‌تواند جزو دیگر مزایای ارتودنسی شفاف با الاینرها باشد. برای ارتودونسی شفاف با الاینرها کافی است که هر دو ماه یا هر چهار ماه یک بار برای ویزیت به مطب دکتر متخصص خود مراجعه کنید.

ارتودنسی نامرئی

معایب ارتودنسی نامرئی به کمک الاینرها

 • ممکن است برخی از افراد پس از هر بار خارج کردن الاینرها، آن‌ها را به درستی درسر جای خود قرار ندهند و از این رو طول درمان آن‌ها افزایش پیدا کند.
 • برای کسانی که مشاغ پر جنب و جوشی دارند؛ ممکن است استفاده از الاینرها برایشان دردسر ساز باشند.
 • امکان این وجود دارد که پلاک‌های ارتودنسی شفاف شل شوند.

مراقبت از الاینر شفاف چگونه است؟

همان‌طور که گفتیم استفاده از الاینر شفاف کار چندان سختی نیست ولی باید توجه داشته باشید که همواره الاینر‌های خود را به صورت پاکیزه نگه دارید. از جمله کارهایی که می‌توانید برای پاکیزه نگه داشتن الاینرهای خود انجام دهید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

اگر قصد خوردن هر گونه غذایی دارید، حتما قبل از آن، الاینر خود را خارج کنید. البته این موضوع برای خوردن آب مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

هنگام مسواک زدن، الاینر را خارج کرده، مسواک بزنید. سپس الاینر را به کمک مسواکی جداگانه پاکسازی کنید، شسته و در نهایت درون دهان خود قرار دهید.

برای شستشوی الاینر از خمیر دندان استفاده نکنید چراکه به علت موادی که دارد، باعث ساییدگی الاینر و کدر شدن آن می‌شود. بهتر است از پزشک متخصص در مورد محلول پاکسازی الاینر، پرس و جو کنید. یا می‌توانید از مایع دستشویی و یا مایع شستشوی دندان مصنوعی کمک بگیرید.

وقتی الاینر را از دهان خود خارج کردید، سعی کنید آن را در جعبه مخصوص خود قرار دهید تا زیر دست و چا نمانده و خراب نشود و یا نشکند.

معمولا الاینر باید روزی 22 ساعت روی دندان‌های شما قرار بگیرد تا تاثیر خود را بگذارد.

توجه داشته باشید که الاینر از جنس پلاستیک است و اگر در معرض حرارت قرار بگیرد خراب شده و حالت و کارایی خود را از دست می‌دهد. در نتیجه نباید آن را درون آب جوش و یا در کنار منابع حرارتی قرار دهید.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی سرامیکی

روش دوم ارتودنسی شفاف، استفاده از ارتودنسی نامرئی سرامیکی است. به این صورت که براکت‌های این مدل از ارتودنسی، شفاف و نامرئی هستند و از جنس سرامیک‌های دندانپزشکی ساخته می‌شوند. سیم‌های ارتودنسی سرامیکی نیز از جنس فلز بوده و مرئی هستند. البته گاهی اوقات و به سلیقه افراد، این سیم‌ها نیز به حالت نامرئی طراحی می‌شوند و نتیجه کار، به طور کلی به حالت نامرئی درمی‌آید. با این‌که استفاده از الاینرها در بین مردم محبوبیت زیادی دارد ولی افراد دیگری نیز هستند که ترجیح می‌دهند از روش ارتودنسی شفاف سرامیکی برای مرتب کردن دندان‌های خود استفاده کنند.

مزایای ارتودنسی نامرئی سرامیکی

 • به کمک ارتودنسی نامرئی سرامیکی، می‌توان به درمان اکثر ناهنجاری‌های دندان از حالت ساده تا شدید پرداخت.
 • از روش ارتودنسی نامرئی سرامیکی برای درمان دندان‌ها در همه سنین، می‌توان استفاده کرد.
 • تمای اجزای ارتودنسی سرامیکی، تقریبا نامرئی هستند.
 • امکان شستشو براکت‌ها وجود دارد.

ارتودنسی نامرئی

معایب ارتودنسی نامرئی سرامیکی

 • هزینه درمان دندان‌ها به کمک ارتودنسی سرامیکی شفاف اندکی بیشتر است.
 • معمولا همه متخصصان کار درمان دندان‌ها را به روش ارتودنسی شفاف سرامیکی انجام نمی‌دهند.
 • باید به صورت منظم به تمیز کردن براکت‌ها و سیم‌ها بپردازید.
 • احتمال دارد، طول دوره درمان به کمک ارتودنسی نامرئی سرامیکی بیشتر باشد.

ارتودنسی لینگوال

در بین انواع روش‌های ارتودنسی نامرئی، رایج‌ترین نوع آن‌ها ارتودنسی به کمک الاینرها است. در رتبه بعدی ارتودنسی شفاف سرامیکی قرار می‌گیرد و در نهایت نوع کمتر رایج آن‌ها، ارتودنسی لینگوال است. ارتودنسی لینگوال همانند ارتودنسی ثابت و فلزی است با این تفاوت که سیم‌ها و براکت‌ها به جای قرارگیری روی دندان‌ها در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند.

مراحل انجام ارتودنسی نامرئی به کمک الاینرهای شفاف

تا اینجای کار با مزایای انجام ارتودنسی‌های شفاف به کمک الاینر‌ها آشنا شدید. بر خلاف ارتودنسی ثابت و فلزی که پزشک متخصص باید زمان زیادی را صرف اتصال سیم‌ها و براکت‌ها به دندان شما بکند، نصب الاینر‌ها روی دندان‌های شما به وقت و انرژی زیادی احتیاج نخواهد داشت. از طرفی حین نصب دستگاه ثابت فلزی، هم بیمار و هم پزشک خسته می‌شوند و انرژی زیادی از آن‌ها هدر می‌رود. پس از نصب دستگاه نیز، بیمار تا به وضعیت قرارگیری دستگاه و دندان‌هایش عادت کند؛ سختی زیادی می‌کشد. این در حالی است که دندان‌ها و دهان شما پس از نصب الاینر، همانند حالت قبلی خود است.

به طور کلی مراحل نصب الاینر‌ها در ارتودنسی شفاف به صورت زیر است؛

 • ویزیت و معاینه دندان‌ها؛ پزشک در ابتدا دندان‌های شما را معاینه کرده و برای انجام اسکن و عکس رادیوگرافی به شما وقت‌ می‌دهد.
 • گرفتن عکس و اسکن؛ در مرحله بعدی برای درمان دندان‌ها از ریشه، از قسمت‌های مختلف دندان‌ها عکس‌های رادیوگرافی، گرفته می‌شود. عکس‌ها توسط پزشک بررسی شده و دندان‌هایی که پوسیده شده‌اند؛ ابتدا درمان می‌شوند. در نهایت دندان‌ها برای نصب الاینرها آماده می‌شوند.
 • ساخته شدن قالب دندانی و الاینر؛ بر اساس عکس‌های سه بعدی که از دندان‌های شما گرفته شده است؛ قالبی ساخته می‌شود. قالب درون دستگاه قرار گرفته و ماده الاینر شفاف بر روی آن‌ها ریخته می‌شود.
 • استفاده از الاینرها؛ پس از این‌که الاینر ساخته شد ، روی دندان‌های شما قرار میوگیرد. پزشک متخصص به طور کامل در مورد نحوه استفاده از الاینرها، تمیز کردن و تعویض آن‌ها، با شما صحبت می‌کند. در نهایت برنامه ویزیت دوره‌ای را برای شما اطلاع می‌دهد. در نهایت پس از استفاده از جفت‌های الاینرها، دندانوهای شما پس از گذشت مدت زمان مشخصی مرتب می‌شوند.

ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

به طور کلی عوامل مختلفی بر روی هزینه ارتودنسی نامرئی تاثیر می‌گذارند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • سن و سال فرد مراجعه کننده و بیمار
 • روش درمان
 • مدت زمان درمان
 • نوع نامرتبی دندان‌ها و شدت آن
 • تخصص و تجربه پزشک متخصص
 • وضعیت فک و …

به طور میانیگن می‌توان گفت که هزینه ارتودنسی شفاف به شرح زیر است؛

 • هزینه ارتودنسی نامرئی لینگوال برای هر فک، حداقل 15 میلیون تومان است.
 • هزینه ارتودنسی نامرئی سرامیکی برای هر فک، حداقل 10 تا 20 میلیون تومان است.
 • هزینه ارتودنسی دندان نامرئی متحرک برای هر فک 15 تا 25 میلیون تومان است.
 • هزینه ارتودنسی دندان نامرئی شفاف برای دو فک 50 تا 65 میلیون تومان است.

جدول زیر نشان‌دهنده هزینه و طول درمان دندانوها به کمک ارتودنسی شفاف در سال 1430 است؛

نوع ارتودنسی دندانقیمت ارتودنسیمدت زمان نسبی درمان
ارتودنسی نامرئی لینگوال20 تا 40 میلیون5 تا 18 ماه
ارتودنسی دندان سرامیکی30 تا 48 میلیون6 تا 24 ماه
ارتودنسی دیمون ثابت دو فک40 تا 60 میلیون6 الی 24 ماه
ارتودنسی نامرئی شفاف دو فک50 تا 65 میلیون6 الی 18 ماه

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا

از آن‌جایی که در هنگام حرف زدن یا لبخند دندان‌های فک بالا بیشتر دیده می‌‌شوند، ارتودنسی شفاف و یا نامرئی بیشتر برای دندان‌های فک بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد و قیمت ارتودنسی فک بالا توسط ارتودنسی شفاف در جدول زیر آورده شده است؛

نوع ارتودنسی دندان‌های فک بالاقیمت ارتودنسیمدت زمان نسبی درمان
ارتودنسی نامرئی  فک بالا به صورت  لینگوال20 تا 30 میلیون5 تا 18 ماه
ارتودنسی فک بالا به صورت سرامیکی30 تا 40 میلیون6 تا 24 ماه
ارتودنسی فک بالا به صورت دیمون ثابت30 تا 50 میلیون6 الی 24 ماه
ارتودنسی فک بالا به صورت نامرئی شفاف40 تا 50 میلیون6 الی 18 ماه

ارتودنسی نامرئی

کاربرد ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی همانند ارتودنسی فلزی ثابت و یا دیگر ارتودنسی‌های سنتی، با فشار وارد کردن به دندان‌ها و فک، سبب مرتب شدن دندان‌ها و تغییر زاویه فک در بیمار می‌شود. این نوع از ارتودنسی بر اساس رنگ مینای دندان ساخته می‌شود یا کاملا به صورت شفاف بر روی دندان‌ها فرد قرار می‌گیرد. از آن‌جایی که ارتودنسی و درمان دندان به کمک این روش، اکثرا با چشم قابل مشاهده نیست و زیبایی دندان‌ها و قیافه افراد را از بین نمی‌برد؛ استفاده از ارتودنسی نامرئی به ویژه در بزرگسالان کاربرد زیادی دارد.

روش‌های ساخت پلاک ارتودنسی متحرک

پلاک‌ها یا الاینرهای ارتودنسی شفاف به دو روش زیر ساخته می‌شوند؛

 • پلاک‌های Essix؛ از روش ساخت پلاک به پلاک‌های Essix معمولا در گذشته استفاده می‌شده است. به این صورت که قالب گچی دندان‌ها را به کمک دست تغییر می‌‌دهند ولی برخی از حراکت دندان‌ها در این روش قابل پیش بینی نیست و برای اصلاح جزئی ناهنجاری دندان استفاده می‌شود چرا که حرکت دندان‌ها در این روش حدود 25/0 میلی‌متر است.
 • سیستم اینویزالاین Invisalign؛ سیستم اینویزالاین جدیدترین روش ساخت پلاک‌های شفاف است. به این صورت که یک دستگاه مراحل درمان را شبیه‌سازی کرده و در نهایت به کمک اسکن 3 بعدی، الاینر را بر اساس قالب دندان شما طراحی می‌کند.

ارتودنسی شفاف یکی از روش‌های درمان وضعیت و فرم بد دندان‌ها به کمک ارتودنسی است و مناسب کسانی است که می‌خواهند روند درمان آن‌ها توسط بقیه قابل مشاهده نباشید و در طی درمان زیبایی خود را از دست ندهند. ارتودنسی شفاف نیز به سه روش ارتودنسی نامرئی به کمک الاینرها، ارتودنسی شفاف سرامیکی و ارتودنسی لینگوال انجام می‌شود. در بین این سه روش، ارتودنسی نامرئی به کمک الاینرها از کاربرد بالاتری برخودار است چرا که هم نامرئی است و هم به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. هر یک از این روش‌ها هزینه‌های متفاوتی دارند ولی اصلی‌ترین عامل در تعیین هزینه درمان دندان‌ها به کمک ارتودنسی شفاف، میزان و شدت ناهنجاری و البته سلیقه هر فرد است.

ارتودنسی نامرئی

سوالات متداول

هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی نامرئی به عوامل مختلفی از جمله سن و سال هر فرد، میزان و شدت بیماری و … بستگی دارد.

ارتودنسی نامریی مناسب چه کسانی است؟

معمولا کسانی که ناهنجاری دندان و فک آن‌ها زیاد نباشد، از ارتودنسی نامرئی استفاده می‌کنند.

آیا درمان با ارتودنسی نامریی بازگشت دارد؟

اگر الاینرها و یا براکت‌های ارتودنسی نامرئی به درستی نصب شوند و روی دندان به مدت زمان کافی قرار بگیرند؛ درمان با ارتودنسی نامرئی بازگشت‌ناپذیر است.

برای دریافت خدماتی مانند ایمپلنت دندان، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، اندو تخصصی، بلیچینگ دندان، لیفت لثه و اصلاح طرح لبخند با ما در کلینیک دندانپزشکی آریل دنتال با مدیریت دکتر وحید سعیدیان تماس بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *