ایمپلنت دیجیتالی کلینیک دندانپزشکی دکتر سعیدیان

دلایل مختلفی وجود دارند که سبب می‌شوند، دندان‌های خود را از دست دهیم. برخی افراد تنها چند تا از دندان‌های خود را از دست می‌دهند، این در حالی است که افراد دیگر تمام دندان‌های خود را به دلایلی است داده‌اند. طبیعتاً زندگی بدون دندان، هضم مواد غذایی، جویدن، صحبت کردن و تصور ظاهر صورت بدون دندان سخت و امکان‌ناپذیر است. ایمپلنت نوعی جایگزین برای دندان‌های از دست رفته است که به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی از روش‌های ایمپلنت دندان، ایمپلنت دیجیتال است که در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل و توسط دکتر سعیدیان انجام می‌شود.

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت شامل دو نوع ایمپلنت عادی و دیجیتال است که در روش انجام، ابزار مورد نیاز، کیت مورد استفاده در حین جراحی و… متفاوت هستند. ولی همه این روش‌ها در پایه ایمپلنت و روکش آن اشتراک دارند. پایه ایمپلنت، قسمتی شبیه به پیچ از ایمپلنت است که به کمک جراحی، درون استخوان فک قرار می‌گیرد و در طی چند ماه به استخوان فک جوش می‌خورد. روکش ایمپلنت نیز وظیفه تاج دندان را برعهده دارد و روی پایه ایمپلنت قرار می‌گیرد.

یکی از روش‌های جدید ایمپلنت دندان، ایمپلنت به صورت دیجیتال یا ایمپلنت دیجیتال است که به کمک دستگاه‌های مدل ساز سه بعدی و کامپیوتری انجام می‌شود. در واقع این دستگاه‌ها وضعیت دقیق دندان‌ها، موقعیت قرارگیری آن‌ها، وضعیت فک و تعداد و جایگاه رشته‌های عصبی در فرد بیمار را به طور درست بررسی می‌کنند. سپس دندانپزشک متخصص به کمک اطلاعات دقیق دریافت شده، جراحی و کاشت دندان را با کمترین شکاف و آسیب و بیشترین دقت انجام می‌دهد.

توجه داشته باشید که هر چقدر ابزار و تجهیزات لازم برای درمان و کاشت دندان پیشرفته‌تر و به‌روزتر باشد، انجام عمل جراحی با دقت بالا و کمتری خطا صورت می‌گیرد. ضمن این‌که ایمپلنت در بهترین جایگاه ممکن در استخوان فک شما قرار می‌گیرد. البته دندانپزشک متخصص نیز باید مهارت و توانایی لازم برای انجام ایمپلنت دیجیتال را داشته باشد.

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: ایمپلنت اشترومن

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: مال اکلوژن

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

مراحل ایمپلنت دیجیتال :

مراحل ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال طبق مراحل زیر انجام می‌شود؛

  • اسکن سه‌بعدی فک یا CBCT

در ایمپلنت به روش عادی، دندانپزشک متخصص قبل از شروع به عملیات بررسی، از شما عکس OPG می‌خواهد. به کمک این عکس می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری از استخوان فک و موقعیت دندان‌ها به دست آورد. ولی در روش ایمپلنت دیجیتال، این عکس به کمک دستگاه سیتی اسکن فک یا به‌اصطلاح CBCT انجام می‌شود که اطلاعات بسیار جزئی و دقیق به دندانپزشک می‌دهد. از جمله این اطلاعات می‌توان به قطر و طول استخوان فک اشاره کرد که دانستن آن‌ها هنگام جراحی بسیار مهم است. دستگاه سیتی اسکن فک دور سر بیمار به طور کامل چرخید و از دورتادور استخوان فک عکس‌برداری می‌کند.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: بی حسی دیجیتال

  • اسکن یا قالب‌گیری از فک بیمار

در این مرحله نوبت به طراحی راهنمای جراحی یا سرجیکال‌گاید (Surgical guide) می‌رسد. این راهنمای جراحی به دندانپزشک کمک می‌کند تا قسمت‌هایی که باید دریل شده یا تراشیده شوند را به درستی تشخیص دهد. به این صورت که متخصص جراحی ایمپلنت، این راهنمای جراحی را روی فک بیمار قرار می‌دهد و به کمک آن اقدام به جراحی می‌کند.

در مرحله بعد متخصص ایمپلنت از دندان‌های فک بیمار قالبی تهیه کرده و به لابراتوار جهت اسکن فک می‌فرستد. البته این کار به کمک دستگاه چاپ سه بعدی در مطب خود دندانپزشک در صورت وجود هم امکان‌پذیر است. همه این اطلاعات در کنار هم از جمله اسکن سه بعد فک، راهنمای جراحی و… سبب می‌شود تا دندانپزشک اطلاعات دقیقی از درون فک بیمار، بیرون فک و موقعیت دندان‌ها و لثه به دست آورد و بر اساس آن‌ها جراحی و کاشت دقیق‌تری داشته باشد.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

کاشت فیکسچر ایمپلنت دیجیتال دندان

در این مرحله دندانپزشک اسکن سه بعدی و راهنمای جراحی روی فک بیمار قرار می‌دهد که از قبل نیز بی‌حس کرده است. سپس شکاف کوچکی در لثه ایجاد کرده و به کمک دریل مخصوص دندان فک مورد نظر را تراش می‌دهد. در نهایت پایه ایمپلنت را درون استخوان فک می‌گذارد. از آنجایی که شکاف ایجاد شده کوچک است و استخوان فک به اندازه‌ کمی تراش خورده است، احتیاجی به بخیه کردن لثه وجود ندارد. توجه داشته باشید که حدود 2 ماه الی 3 ماه زمان لازم است تا پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش بخورد.

اتصال اباتمنت و روکش ایمپلنت دیجیتال

برای ساخت روکش ایمپلنت، از ایمپلنت قالب‌گیری می‌کنند و به لابراتوار ارسال می‌کند. پس از این‌که پایه تیتانیومی ایمپلنت به استخوان فک جوش خورد، اباتمنت و روکش ایمپلنت به پایه ایمپلنت متصل می‌شود.

مزایا و معایب ایمپلنت دیجیتال :

مزایا و معایب ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دندان به روش دیجیتال میزان خطای دندانپزشکان را به حداقل می‌رساند و همین امر سبب آرامش خاطر دندانپزشکان حین کار می‌شود.

در ایمپلنت دیجیتال برای کاشت دندان نیازی به جراحی نمی‌باشد و بسیاری از بیمارانی که به علت ترس از جراحی و درد، درمان خود را به تعویق انداخته اند، می‌توانند بدون نیاز به جراحی، اقدام به انجام ایمپلنت کنند، حتی در مواردی که نیاز به جراحی باشد گاها جراحی بدون بخیه خواهد بود.

در ایمپلنت دیجیتال، کاشت دندان در دقیق ترین و درست ترین جای ممکن صورت می‌گیرد و همچنین روکش دائمی دندان در همان ابتدا، به جای روکش موقت استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: مراقبت بعد از جراحی فک

اگر بیمار دندان خود را از قبل کشیده باشد، عملیات ایمپلنت بهتر انجام خواهد شد و نگرانی درباره‌ی لق شدن پایه‌ی ایمپلنت وجود نخواهد داشت. همچنین به مزایای زیر می‌توان اشاره کرد:

• سریع‌تر شدن مراحل درمان بیماران
• ذخیره سازی تمامی اطلاعات بیماران و سهولت در ارسال فوری داده ها
• کاهش زمان کاشت دندان
• کم بودن تورم پس از کاشت
• بهترین روش برای بیماران دیابتی و سیگاری
• بهترین روش برای کسانی که به روکش فوری نیاز دارند
• کاهش خونریزی پس از کاشت
• خوردن غذای روزمره بلافاصله پس از کاشت
• کاهش عوارض جانبی پس از جراحی
• کاهش تعداد جلسات ویزیت پس از انجام ایمپلنت

یکی از معایب این روش این است که اگر دندانپزشک به اندازه کافی ماهر نباشد و سرم به مقدار کافی به دریل نرسد و دریل خشک کار کند، باعث نکروز استخوان فک می‌شود و بیمار در این مدت احتمالا احساس درد دارد.

در بیمارانی که دندان های خود را به طور کامل از دست داده‌اند این روش برای آنها سخت‌تر می‌باشد و باید سرجیکال گاید بر مبنای استخوان مراجعه کننده تهیه شود و اگر این کار با دقت بالایی صورت نگیرد، ایمپلنت می‌شکند.

یکی دیگر از معایب ایمپلنت دیجیتال، کمبود امکانات و تجهیزات کافی در دسترس عموم است، بدین معنا که هر کلینیک و یا دندانپزشکی به این تجهیزات مجهز نیست.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: طول عمر دندان عصب کشی شده

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است ؟

هزینه ایمپلنت دیجیتال

از آنجایی ایمپلنت دیجیتال یکی از روش‌های جدید کاشت ایمپلنت است و به دستگاه‌های به روز و پیشرفته نیاز دارد، طبیعتاً هزینه لازم برای ایمپلنت دیجیتال بیشتر از ایمپلنت معمولی است. البته مزایایی که ایمپلنت دیجیتال دارد بیشتر از ایمپلنت معمولی است؛ چراکه با دقت بالا و بدون کوچک‌ترین خطا انجام می‌شود. از این رو عوارض ناشی از کاشت ایمپلنت دیجیتال کمتر است و ارزش صرفه هزینه زیاد را دارد.

البته عوامل مختلفی بر روی هزینه ایمپلنت دیجیتال تأثیر می‌گذارند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • جنس و کیفیت روکش
  • برند ایمپلنت
  • مواد سازنده ایمپلنت

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: درد دندان

ایمپلنت دیجیتال در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل

همان‌طور که فهمیدید، ایمپلنت دیجیتال یکی از روش‌های جدید و به روز کاشت دندان است که با دقت بالا و خطای کم انجام می‌شود. اگر قصد انجام ایمپلنت دیجیتال دارید، نگران هزینه‌ بالای این روش نباشید چراکه می‌توانید در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل و دکتر سعیدیان به صورت قسطی به درمان دندان‌های خود بپردازید. از جمله دیگر خدمات مرتبط با دندانپزشکی می‌توان به دندانپزشکی دیجیتال اشاره کرد.

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است زیر نظر دکتر وحید سعیدیان دندانپزشک که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با شماره های درج شده در سایت کلینیک آریل دنتال (دکتر وحید سعیدیان) تماس بگیرید.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

منبع Digital implant

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *