اصلاح طرح لبخند در کلینیک دندانپزشکی دکتر سعیدیان

داشتن لبخندی بی نقص و زیبا آرزوی همگان است که رویای برآورده شدن آن دور از انتظار نیست. امروزه علم دندانپزشکی به قدری پیشرفت کرده است که با درمان و ترمیم دندان‌ها و سایر اجزای دهان می‌توان به لبخندی دلربا و جذاب دست یافت. اصلاح طرح لبخند چند سالی است که رواج یافته و روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می‌شود.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

هنگامی که لب‌ها، دندان‌ها، بافت لثه، لپ‌ها، چانه و … با یکدیگر هماهنگی داشته باشند لبخندی زیبا به وجود می‌آید. گاه هماهنگی و همخوانی میان اجزای نام برده شده وجود ندارد که همین امر باعث می‌شود لبخند چندان دلچسب نبوده و حتی زیبایی ظاهری فرد به چشم نیاید.

اصلاح طرح لبخند پروسه‌ای است که در آن هر یک از اجزای دهان و دندان جداگانه مورد بررسی قرار گرفته تا نقص و ایرادهای آن برطرف شود تا لبخندی زیبا و ایده‌آل به وجود آید.

اصلاح طرح لبخند نه تنها باعث جذاب شدن چهره فرد می‌شود بلکه نقایص و عیوب را برطرف کرده که باعث ایجاد سلامتی بیشتر در فرد می‌شود. طرح لبخند توسط دندانپزشکان انجام می‌شود که در آن از روش‌های مختلف استفاده خواهد شد تا به ترمیم دندان‌ها و لبخند پرداخته شود.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

روش‌های زیباسازی لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست؟

برای درمان مشکلات دندانی و لبخند روش‌های مختلفی وجود دارند که با توجه به نوع آسیب و نقص موجود می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

روش‌های زیباسازی لبخند بسیار متنوع و گوناگون هستند اما اصلاح طرح لبخند با روش‌های اصلاحی ارتودنسی، لمینت و ایمپلنت نسبت به سایر شیوه‌ها متداول‌تر بوده و در سال‌های اخیر بیشتر رایج شده است.

ارتودنسی

ارتودنسی

برای ترمیم دندان‌ها و لبخند ‌نیاز است موقعیت دندان‌ها و فک را در نظر گرفته تا صاف، هماهنگ و یکدست باشند و دارای قوس مناسبی شوند. ارتودنسی رشته سیم مرئی ثابت یا متحرک بوده یا اینکه ممکن است نامرئی و شفاف باشد. ارتودنسی می‌تواند برای همه دندان‌ها یا برای برخی از آن‌ها در فک بالا یا پایین انجام شود.

در اصلاح طرح لبخند ارتودنسی برای افرادی مناسب است که دارای دهانی کوچک بوده که فضای کافی برای رشد دندان‌ها وجود ندارد در نتیجه دندان‌ها به صورت پیچ خورده و به شکل کج و نامناسب رشد می‌کنند.

گاه ممکن است دندان‌های ردیف بالا یا پایین روی هم قرار نگرفته که فک در زاویه نامناسبی قرار می‌گیرد یا اینکه هنگام غذا خوردن دندان‌های بالا از بُعد عرضی بر روی دندان‌های پایین قرار نمی‌گیرند که با ارتودنسی می‌توان مشکلات را برطرف کرده و لبخندی زیبا به وجود آورد.

لمینت

لمینت دندان یا ونیر روکش نازکی است که روی سطح دندان قرار می‌گیرد که منجر به تغییر در رنگ، شکل، اندازه و طول دندان‌ها می‌شود تا ظاهر کلی دندان‌ها را تغییر داده و آن را بهبود بخشند. در اصلاح طرح لبخند لمینت‌ها از جنس پرسلن (چینی) یا مواد کامپوزیت رزین هستند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

لمینت‌های دندان در دو نوع ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی دسته بندی می‌شوند که فاصله میان دندان‌ها را از بین می‌برند، دندان‌های نامرتب را منظم و هموار می‌کنند، ترک و شکستگی را برطرف می‌کنند و اگر به دلایل مختلف مانند مصرف بعضی از داروها، عصب کشی، دریافت بیش از حد فلوراید و … رنگ دندان‌ها تغییر کرده باشد آن را پوشانده و برطرف می‌کنند. از آنجایی که طول درمان لمینت‌ها کوتاه و روشی کم تهاجمی است در زیباسازی لبخند بسیار محبوب و کاربردی هستند.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

ایمپلنت

ایمپلنت مجموعه‌ای از قطعات بوده که پایه آن از جنس فلز است که همچون پیچ درون استخوان فک جایگزاری شده و روی آن با روکش پوشانده می‌شود.

ایمپلنت جایگزین ریشه دندان خواهد شد که روی آن دندان مصنوعی قرار می‌گیرد در نتیجه ظاهری شبیه دندان طبیعی داشته و جایگزینی مناسب برای دندان‌های از دست رفته است. ایمپلنت می‌تواند به شیوه سنتی انجام شود یا اینکه به شکل ایمپلنت فوری کاشت شود.

ایمپلنت که نوعی پروتز کاشتنی است در اصلاح طرح لبخند به کار برده می‌شود که با ایجاد یک پایه قوی در استخوان فک و با داشتن روکش دندانی، کاملا مشابه دندان طبیعی خواهد بود و عمری طولانی و ماندگار دارد.

درمان مشکلات دندانی و لبخند با ایمپلنت امکان پذیر است که از تحلیل استخوان و لثه جلوگیری کرده و باعث جذاب‌تر شدن چهره فرد می‌شود. از سویی دیگر با جایگزاری ایمپلنت در دهان قدرت کلام بهبود یافته و روند غذا خوردن آسان‌تر می‌شود.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است ؟

هزینه اصلاح طرح لبخند

ترمیم دندان‌ها و لبخند بسیار مهم است زیرا علاوه بر اینکه باعث سلامتی و افزایش زیبایی می‌شود روی کیفیت زندگی هم تاثیر می‌گذارد. افرادی که دارای لبخند زیبا و دلنشین هستند مدام در حال خندیدن بوده و اعتماد به نفس بالاتری دارند. برای زیباسازی لبخند نیاز است که هزینه شود.

هزینه اصلاح طرح لبخند با توجه به ناهنجاری و روش‌های درمانی تعیین می‌شود که گاه نیاز است چندین مشکل و ایراد با روش‌های مختلف در کنار هم درمان شوند که هر یک از آن‌ها قیمت‌های مختلفی دارند.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

تعرفه‌های خدمات دندانپزشکی برای هر سه پروسه ارتودنسی، لمینت و ایمپلنت متفاوت است که وابسته به نوع دستگاه و ابزار استفاده شده، مواد مصرفی و برند است.

هزینه‌ای که برای اصلاح طرح لبخند صرف می‌شود هرچقدر که باشد ارزش دارد زیرا نتایج نهایی ملموس بوده و در انتها منجر به رضایتمندی بیماران و متقاضیان زیبایی خواهد شد. در کلینیک دندانپزشکی آریل هزینه اصلاح طرح لبخند بسیار مناسب بوده و با کیفیتی بی‌نظیر ارائه می‌شود.

طرح اصلاح لبخند با آریل

کلینیک آریل، بهترین دندانپزشکی دیجیتال در ایران بوده که ارتودنسی، لمینت و ایمپلنت و سایر خدمات درمانی و زیبایی در این مرکز زیر نظر دندانپزشکان مجرب و کارآزموده ارائه می‌شود.

درمان مشکلات دندانی و لبخند در کلینیک آریل با کمترین میزان درد و حداقل عوارض با دقت بالا و به صورت با کیفیت در محیطی مجهز، استریل و آرام انجام می‌شود تا احتمال آسیب به لثه، فک و سینوس‌ها به حداقل برسد.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با شماره های درج شده در سایت کلینیک آریل دنتال (دکتر وحید سعیدیان) تماس بگیرید.

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *