بلیچینگ دندان‌ در کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید سعیدیان

تحقیقات نشان می‌دهد که درصد زیادی از مردم به به دلیل اینکه دندان‌هایشان قابل مشاهده نباشد از لبخند زدن اجتناب می‌کنند. بنابراین در طی سال‌ها مردم و پزشکان به دنبال راه حال‌های مناسب برای از بین رفتن این مشکل بوده‌اند.
از این رو با پیشرفت در علم پزشکی انواع روش‌های سفید‌تر شدن دندان ایجاد شده است. بلیچینگ دندان یکی از روش‌های رایج سفید کردن آن است که ما در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

سفید کردن دندان (Bleaching) به چه معناست؟

سفید کردن دندان یکی از رایج‌ترین روش‌های دندانپزشکی است که هم به دلایل بهداشتی و هم از نظر زیبایی شناختی استفاده می‌شود. دندان‌های ما ممکن است به دلیل عوامل زیادی تغییر شکل داده، زرد یا لکه‌دار شوند. اولین مورد از این عوامل، عامل سن است. با افزایش سن، رنگ دندان‌ها نیز تغییر می‌کنند.
رنگ لثه تغییر می‌کند، دندان‌ها زرد می‌شوند و می‌شکنند. از طرفی چای، سیگار، قهوه، شکر و غیره باعث ایجاد لکه روی دندان می‌شوند. حتی فلوراید موجود در آب باعث تغییر رنگ در لایه مینای دندان می‌شود. فرایند تمیز کردن مواد رنگی دندان با نوعی ژل سفید‌کننده را بلیچینگ دندان (Bleaching) می‌نامند.
برای انجام این بلیچینگ دندان می توانید به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید. شما از راه های ارتباطی که در همین سایت معرفی شده است با ما تماس بگیرید و در کوتاه ترین زمان و با بهترین مواد و کیفیت خدمات ما را دریافت کنید.

در فرآیند بلیچینگ دندان‌ها چگونه سفید می‌شوند؟

عملیات بلیچینگ دندان به صورت زیر انجام می‌شود:

1- تمیز کردن دندان (detertrage): فرایند تمیز کردن تارتار و لکه‌های انباشته شده در و بین دندان‌ها است. به عبارت دیگر، دندانی که تمیز شده است (بازدارنده) ممکن است تمیز اما زرد رنگ باشد. با فرایند سفید کردن دندان‌ها، این دندان‌های تمیز و زرد سفید می‌شوند.
2- پس از تمیز کردن دندان‌ها از تارتار و لکه‌ها: انها با کمک یک ژل خاص و منبع نور (LED، لیزر) در مطب دندانپزشکی اقدام به سفید کردن دندان می‌شود.
چندین تکنیک مختلف بلیچینگ در دسترس است.
بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

روش‌های بلیچینگ دندان

روش‌های بلیچینگ دندان

در مجموع دو روش بلیچینگ وجود دارد: هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ
Home Bleaching یا بلیچینگ در منزل
در این روش بلیچینگ دندان به پیشنهاد دندان پزشک در منزل انجام می‌شود. در این روش متخصص از دندان‌های بیمار قالب تهیه کرده به طوری که دندان‌ها به طور کامل در آن قرار می‌گیرند.
استفاده از این روش به اجازه دندانپزشک و پیشنهاد او نیاز دارد و برای انجام ان باید یک سری اقدامات و مراقبت‌ها انجام داد. توجه داشته باشید روند سفید کردن دندان در این روش طی 3 الی 4 هفته به طول می‌انجامد.
office Bleaching یا بلیچینگ در مطب دندان پزشکی
بلیچینگ در مطب دندان پزشکی بسیار سریع انجام می‌شود. دندانپزشک شما دندان‌های شما را با محلول اسید تمیز می‌کند و سپس یک عامل اکسید‌کننده روی مینای دندان قرار می‌دهد.
دندان‌های شما برای تسریع روشن شدن در معرض نور شدید یا لیزر قرار می‌گیرند. غلظت ژل‌های مورد استفاده در مطب‌ها بسیار بالا‌تر از منزل می‌باشد و در مدت کوتاهی روی دندان قرار می‌گیرد.
این ویژگی سبب شده است که بسیاری از افراد بلیچینگ را در مطب انجام دهند. در این روش میزان تجربه و تخصص دندانپزشک، کیفیت مواد سفیدکننده و تجهیزات دندانپزشکی تاثیری بسیاری در کیفیت بلیچینگ دارد.
البته این فرآیند ممکن است سه چهار مرتبه در مطب تکرار شود و هر جلسه ممکن است حدود 30 الی 60 دقیقه بیانجامد تا به نتیجه دلخواه برسد.

هوم بلیچینگ یا آفیس بلیچینگ

حتماپس از خواندن مطالب فوق به این فکر هستید که کدام یک از روش‌های بلیچینگ دندان را انتخاب کنید. همانطور که می‌دانیم هر دو روش توسط دندانپزشک انجام و پیشنهاد می‌شود و نمی‌توان گفت که کدام روش نسبت به روش دیگر بهتر است. مقایسه هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ در جدول زیر خلاصه شده‌اند.

مقایسه
قیمتمعمولا هزینه هوم بلیچینگ کمی کمتر ازآفیس بلیچینگ است.
غلظت محلول بلیچینگغلظت محلول هوم بلیچینگ ضعیف ار از آفیس بلیچینگ است
مدت زمان انجام بلیچینگحدود دو تا 4 هفته با توجه به نوع لکه های دندان متفاوت است .
طول عمرطول عمر بلیچینگ در خانه کمتر از روش درمانی آن در مطب است
میزان سفید شدن دندانمیزان سفید شدن دندان در خانه کمتر از روش درمانی آن در مطب است.
ایجاد حساسیت در لثه و دنداندر روش هوم بلیچینگ کمتر از آفیس بلیچینگ می باشد.

مزایا و معایب و عوارض بلچینگ دندان

مزایا و معایب و عوارض بلچینگ دندان

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان
مزایا بلیچینگ دندان را می‌توان به صورت زیر شمرد: 
• با بلیچینگ دندان تا چند درجه روشن‌تر می‌شوند.
• با سفید شدن دندان ظاهر دندان سفید‌تر می‌شود و در نتیجه اعتماد به نفس افزایش می‌یابد.
• ظاهر کلی دندان‌ها بهبود می‌یابند و این باعث می‌شود که دندان‌های شما سالم‌تر و زیباتر به نظر برسند.
اگر قصد بلیچ دندان دارید می‌توانید با دندانپزشک  از طریق همین سایت صحبت کنید تا ببینید این روش مناسب شما است یا خیر.
اگرچه در این روش بسیاری از لکه‌ها را می‌توان با موفقیت از بین برد. اما ممکن است بلیچینگ برای افرادی که دندان‌های حساس یا ریشه در معرض پوسیدگی دارند مناسب نباشد. همچنین بلیچینگ فرآیند موقتی است و ممکن است بعد از چندسال و یا در صورت نوشیدن مواد رنگی بعد از مدتی به حالت اولیه برگردد.
عوارض بلیچینگ
ممکن است بعد از بلیچینگ با عوارض زیر روبه رو شوید:
• حساس شدن دندان‌ها: پس از بلیچینگ ممکن است حساسیت دندان را تجربه کنید اما این عوارض خفیف بوده و پس از گذشت چند روز از بین می‌رود.
• تورم لثه‌ها و تحریک دهان: تورم لثه یکی از عوارضی است که پس از بلیچینگ ممکن است تجربه کنید. دلیل تورم لثه اغلب به خاطر مواد بلیچینگ است و پس از چند روز برطرف است
بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است ؟

هزینه بلیچینگ دندان 

در مجموع هزینه بلیچینگ دندان توسط کمیته تعرفه جامعه دندانپزشکی تهیه می‌شود. هزینه بلیچینگ دندان با توجه به نوع و کیفیت مواد متفاوت است. علاوه بر این سایر هزینه‌ها مانند مکان دندانپزشکی، هزینه خدمات دندانپزشکی و از این قبیل بر قیمت بلیچینگ دندان تاثیرگذار است.
خلاصه کلام 
با ظهور درمان‌های جدید، اکنون، لبخند درخشان بهتر در دسترس افراد بیشتری قرار گرفته است. یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی، بلیچینگ است. با روش بلیچینگ براحتی می‌توانید دندان‌های خود را سفید کنید و از شر لکه‌های دندان در امان باشید.
اگر قصد بلیچینگ دندان دارد می‌توانید از طریق همین سایت اقدام کنید. برای مشاوره با مرکز دندانپزشکی آریل دنتال با ما در تماس باشید. ما متخصص مراقبت از دندان‌های شما هستیم تا زیبا لبخند بزنید و ز زیبایی آن لذت ببرید.
بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *