دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید سعیدیان

آیا دوست دارید لبخندی بی نقص و جذاب داشته باشید؟ فکر می کنید دندان های شما نامرتب است و این دلیل زشتی لبخند شماست؟ ما برای شما یک راه حل کارآمد سراغ داریم. اگر به دنبال زیباسازی دندان های خود هستید وقت آن است تا با دندانپزشکی زیبایی بیشتر آشنا شوید.

دندانپزشکی زیبایی یکی از حوزه های دندانپزشکی است که به طور تخصصی روی طراحی لبخند، افزایش استحکام دندان ها و زیباسازی فعالیت می کند. در ادامه بیشتر به برررسی این حوزه از دندانپزشکی می پردازیم. با ما همراه باشید.

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

یکی از حوزه های بسیار کارآمد و ناشناخته دندانپزشکی Cosmetic Dentistry یا دندانپزشکی زیبایی است. این اصطلاح به مجموعه ای از اقدامات دندانپزشکی گفته می شود که با هدف افزایش زیبایی و مرتب کردن شکل ظاهری دندان ها انجام می گیرد.

خدماتی که در این حوزه صورت می گیرد غیر اجباری هستند اما برخی از آنان در اولویت انجام قرار دارند. با وجود اینکه در بسیاری از مواقع هدف زیبایی است اما این روش ها برخی از مشکلات موجود در دندان ها را نیز حل می کنند و سبب افزایش مقاومت و استحکام دندان ها می شوند.

در چه مواردی به دندان پزشکی زیبایی نیاز داریم؟

در چه مواردی به دندان پزشکی زیبایی نیاز داریم؟

حوزه زیبایی دندان بسیار وسیع است و هر روز مطالب جدیدی به آن اضافه می شود که صحبت از آن تخصصی و خارج از حوصله عموم مردم است.

آنچه که برای ما کاربردی است شناخت علت های مراجعه به کلینیک های زیبایی دندان است. علت های زیادی وجود دارد که سلامت دهان و دندان ما را به خطر می اندازند. برخی از این مشکلات مربوط به حوزه زیبایی دندان ها می شود. افرادی که این مشکلات را دارند با مراجعه به دندانپزشکی و دریافت خدمات زیبایی به سادگی مشکل خود را حل می کنند.

در ادامه به بررسی مشکلات و علت هایی که باعث می شود به دندانپزشکی زیبایی مراجعه کنید را بیان می کنیم. تمامی خدمات در کلینیک تخصصی آریل با بالاترین کیفیت ارائه می گردد.

بد رنگی دندان ها :

داشتن دندان های سفید باعث زیبایی و درخشش لبخند شما می شود. دندان های سفید نشان دهنده این است که شما به بهداشت و سلامت دهان و دندان خود اهمیت می دهید.

خوردن چای، قهوه، نوشابه، مصرف دخانیات و بهداشت ضعیف دندان،عوامل ژنتیکی و… همگی عواملی هستند که باعث تغییر رنگ دندان های شما می شوند. با توجه به عامل آسیب ممکن است دندان ها به رنگ زرد، قهوه ای و سیاه تغییر رنگ دهند.

راهکار درمانی برای از بین بردن بد رنگی دندان ها استفاده از بلیچینگ، روکش های دندانی کامپوزیت و لمینت می باشد. شما با مراجعه به دندانپزشکی و دریافت خدمات زیبایی به راحتی می توانند این مشکل را حل کنید.

بد فرمی دندان ها :

بد فرمی دندان ها از دلایل اصلی مراجعه به دندانپزشکی زیبایی می باشد. بیشترین علت بد فرمی دندان عوامل ارثی و ژنتیکی می باشد. کوچک بودن فک و عدم گنجایش کافی باعث می شود تا دندان ها نامرتب رشد کنند و منظره نامطلوبی را ایجاد کنند.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

کودکانی که اختلال بروکسیسم یا دندان قروچه دارند مستعد گرفتاری به مشکل بد فرمی دندان هستند. بد فرمی دندان به سه دسته تقسیم می شود که همگی آن ها با استفاده از خدمات زیبایی و ارتودنسی قابل درمان و برطرف شدن هستند.

فاصله دندانی :

فاصله دندانی

ایجاد فاصله دندانی به دلیل عوامل مختلفی مانند ژنتیک، سن، جنسیت، تاریخچه دندانی و عادت های دهانی فرد بستگی دارد. برخی از افراد به طور طبیعی دارای فاصله دندانی هستند.

وجود این فاصله کمک می کند تا بتوانند بهتر به بهداشت دهان و دندان رسیدگی کنند اما صحبت ما آن دسته از فاصله های دندانی است که علاوه بر اینکه ظاهری نامطلوب ایجاد می کنند؛ با فاصله بیش از حد باعث می شوند مواد غذایی لا به لای دندان گیر کند و به مرور علت خرابی و پوسیدگی دندان شوند.

فاصله دندانی ممکن است در دندان های جلویی و یا دندان های آسیاب رخ دهد. برای درمان فاصله دندانی بسته به شرایط بیمار پزشک از روش های ارتودنسی و باندینگ (روکش دندان) استفاده می کند.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

بهم ریختگی دندان :

بهم ریختگی دندان

بهم ریختگی، نامرتبی، کجی و بی نظمی یکی از شایع ترین بیماری های دهان و دندان در حوزه دندانپزشکی زیبایی است. نامنظمی دندان ها چهره نامطلوبی برای ما دارد. به غیر از مسئله زیبایی، نامنظمی دندان ها باعث می شود تا دندان ها نتوانند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.

بهم ریختگی دندان ممکن است به علت بد شکلی فک، شکل نامنظم دندان ها، شکاف لب و کام، استفاده مداوم از شیشه شیر در کودکی، مکیدن انگشت، تنفس دهانی در کودکان، آسیب های ناهنجاری فک، افتادن زود هنگام دندان شیری و بیماری های لثه رخ دهد.

بهم ریختگی می تواند شدید یا خفیف باشد. برای درمان می توان از انواع شیوه های ارتودنسی ثابت و متحرک استفاده کرد. همچنین با توجه به شرایط بیمار شاید لازم به انجام جراحی؛ کشیدن و ترمیم دندان نیز باشد.

نازیبایی لثه یا لبخند لثه ای :

لبخند لثه ای به حالتی گفته می شود که هنگام خندیدن لثه های فرد بیش از حد نرمال مشخص باشد. دلیل چنین مشکلی می تواند عدم تمکین فاز غیر فعال رویش، کوتاه بودن تاج کلینیکی دندان ها، ارتفاع زیاد فک بالا یا ناهنجاری اسکلتی و همچنین کوتاهی لب بالا باشد.

برای درمان لبخند لثه ای با توجه به علت این مشکل شیوه های درمانی متفاوتی وجود دارد. شما با مراجعه به دندانپزشکی زیبایی می توانید این عارضه را حل کنید و لبخندی زیبا و جذاب داشته باشید.

مشکلات اسکلتال فک :

روابط اسکلتال به هماهنگی بین استخوان فک، دندان و لثه گفته می شود. فردی که دچار ناهنجاری اسکلتی در فک خود شده است عملکرد بهینه فک و دهان خود را از دست می دهد.

همچنین این عارضه تاثیر نامطلوبی بر زیبایی ظاهری فرد می گذارد. درمان مشکل اسکلتال فک بخشی از دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود و پزشک با بررسی علت ناهنجاری شیوه درمان موثر را انتخاب می کند.

برای بررسی لازم به معاینه فیزیکی دهان و دندان و بررسی تصاویر رادیولوژی می باشد. کلینیک آریل دنتال بخش مجزایی برای تصویربرداری دیجیتال دارد و نیاز نیست شما برای گرفتن عکس دندان و فک خود به خارج از کلینیک مراجعه کنید.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

درمان های زیبایی دندان :

درمان های زیبایی دندان

درمان هایی که در حوزه زیبایی دندانپزشکی وجود دارند شامل موارد زیادی می شوند. مهم ترین شیوه های درمانی به شرح زیر است:

• بلیچینگ
• ایمپلت
• ترمیم زیبایی دندان جلو
• جراحی لثه
• پل های دندانی
• روکش دندان
• لمینت دندان
• کامپوزیت دندان

بهترین کلینیک دندانپزشکی برای زیبایی :

دندانپزشکی زیبایی از جمله کارهای به شدت دقیق، حساس و نیازمند به تخصص است. اگر به دنبال انجام کارهای زیبایی هستید و دوست دارید لبخندی گیرا و چهره ای جذاب داشته باشید؛ بهتر است به کلینیک های معتبر مراجعه کنید که تجهیزات به روز دنیا را در اختیار داشته باشند.

همچنین پزشک شما باید فردی با تجربه و دارای علم روز باشد. کلینیک دکتر وحید سعیدیان با دارا بودن تجهیزات به روز آماده ارائه انواع خدمات دندانپزشکی درمانی و زیبایی می باشد. برای اطلاع از شرایط و دریافت وقت معالجه به سایت آریل دنتال مراجعه کنید و با ما تماس بگیرید.

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با شماره های درج شده در سایت کلینیک آریل دنتال (دکتر وحید سعیدیان) تماس بگیرید.

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *