لمینت سرامیکی در کلینیک دندانپزشکی دکتر سعیدیان

لمینت سرامیکی از جنس سرامیک با کیفیت بالا بوده و به دلیل شفافیت و شباهت آن با دندان‌های طبیعی، به عنوان یک روش ترمیمی بسیار محبوب شناخته شده است که به آن پرسلن ونیر نیز گفته می‌شود.

لمینت دندان سرامیکی مقاومت بالایی در برابر لکه‌ها و رنگ دارد به همین دلیل به شخص اجازه می‌دهد تا غذاهای مورد علاقه خود را با خیال آسوده بخورد و به راحتی لبخند بزند.

لمینت دندان سرامیکی چیست؟

لمینت سرامیکی یا پوشش سرامیکی دندان، نوعی روش ترمیمی است که در آن لایه‌ای از سرامیک بر روی سطح دندان قرار می‌گیرد. این لایه‌ها به صورت دائمی و با استفاده از چسب مخصوص بر روی سطح دندان نصب می‌شوند.

لمینت سرامیکی به عنوان یک روش ترمیمی دندان، برای تعمیر و بهبود ظاهر دندان‌های شکسته، ترک خورده، تغییر رنگ و پر کردن فضای بین دندان‌ها استفاده می‌شود. لمینت باعث بهبود ظاهر دندان‌ها شده و به شخص اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

مزایای لمینت دندان سرامیکی

مزایای لمینت دندان سرامیکی

استفاده از لمینت سرامیکی برای ترمیم دندان‌ها مزایای مختلفی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

1. بهبود ظاهر دندان‌ها: لمینت سرامیکی ظاهر دندان‌ها را بهبود می‌بخشد و باعث افزایش اعتماد به نفس شخص هنگام صحبت کردن، خندیدن و غذا خوردن می‌شود.

2. شباهت به دندان‌های طبیعی: لمینت سرامیکی به دلیل شفافیت و شباهت با دندان‌های طبیعی، ظاهر کاملا عادی به وجود می‌آورد.

3. مقاومت در برابر لکه‌ها و رنگ پذیری: لمینت سرامیکی مقاومت بالایی در برابر لکه‌ها و رنگ پذیری دارد بنابراین نگرانی بابت کدر شدن و تغییر رنگ آن وجود نخواهد داشت.

4. عدم نیاز به تراشیدن مقدار زیادی از بافت مینای دندان: برای نصب لمینت دندان سرامیکی، نیاز به تراش مینای دندان بسیار کم و در حد جزئی بوده یا اینکه اصلا تراش داده نمی‌شود که صرفه‌جویی در وقت و هزینه را هم به دنبال دارد.

5. دوام بالا: لمینت سرامیکی دارای استحکام و دوام بالایی است که می‌توان از آن در مدت طولانی استفاده کرد.

6. عدم نیاز به تزریق بی حسی: نصب لمینت دندان سرامیکی نیاز به تزریق بی حسی ندارد که این امر برای بسیاری از افراد مهم است.

7. قابلیت تعویض: در صورت نیاز یا پشیمانی از نصب لمینت دندان سرامیکی، می‌توان آن را تعویض کرد.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

مراحل نصب لمینت سرامیکی

مراحل نصب لمینت سرامیکی

نحوه نصب لمینت سرامیکی بسیار مهم است تا دوام و ماندگاری آن تضمین شده و منجر به رضایتمندی متقاضی زیبایی شود. مراحل انجام لمینت دندان سرامیکی به طور کلی تابع روند و اصول خاصی است که بعضی از مراحل ممکن است بسته به شرایط و نوع لمینت سرامیکی متفاوت باشند.

به طور کلی گام‌های نصب لمینت دندان از جنس سرامیک عبارتند از:

1- معاینه: در مرحله اول، دندانپزشک شرایط بیمار را بررسی کرده و از نیازها و انتظارات وی مطلع می‌شود. دندان‌های متقاضی زیبایی نباید پوسیدگی داشته و لثه‌ها نیز نباید التهاب و عفونت داشته باشند.‌

2- آماده سازی دندان: دندانپزشک با استفاده از برش و حذف بخش کوچک و جزئی از مینای دندان، فضای لازم برای قرار دادن لمینت سرامیکی را فراهم می‌کند و گاه ممکن است نیاز به جرم گیری و پاکسازی دندان باشد.

3- گرفتن قالب دندان با استفاده از خمیر: دندانپزشک با استفاده از خمیر مخصوص، قالب دقیق دندان را برای ساخت لمینت سرامیکی تعیین می‌کند تا لمینت طی فرایندهای خاص در لابراتوار ساخته ‌شود.

4- نصب روکش موقت دندان: تا آماده شدن روکش اصلی لمینت مدت زمانی طول می‌کشد که در این فاصله برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به دندان‌ها روکش موقت با چسب خاص بر روی آن قرار می‌گیرد.

5- نصب لمینت سرامیکی دائمی: پس از آماده شدن روکش اصلی لمینت سرامیکی بر روی سطح دندان قرار گرفته و با استفاده از چسب مخصوص به دندان چسبیده و سپس با استفاده از نور لیزر، چسب فعال و محکم می‌شود.

6- ارزیابی نهایی و پولیش کردن: در این مرحله، دندانپزشک لمینت سرامیکی را با استفاده از کاغذ کربنی تنظیم کرده و شکل می‌دهد تا به اندازه سایر دندان‌های طبیعی برسد که در پایان لمینت را پولیش کرده تا براق شود. در انتها به بیمار توضیحات لازم در مورد چگونگی نگهداری و تمیز کردن لمینت را می‌دهد.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

جذابیت لمینت سرامیکی برای دندان

جذابیت لمینت سرامیکی برای دندان

دلایل استفاده از لمینت سرامیکی به خاطر پوشش دادن ترک و شکستگی‌های دندان، تغییر رنگ و شکل دندان‌ها، بهبود ظاهر لثه و لب، پر کردن فضای خالی بین دندان‌ها و … است. لمینت سرامیکی یک روش ترمیمی برای دندان‌ها محسوب می‌شود که با استفاده از یک لایه نازک سرامیکی روی سطح دندان‌ها را می‌پوشاند.

لمینت دندان سرامیکی جذابیت و خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد که بیشتر افراد را ترغیب به انجام آن می‌کند. لمینت به دندان‌هایی که دچار شکستگی، تغییر رنگ، لب پریدگی و … شده‌اند، کمک می‌کند تا شکل طبیعی خود بازیابند. خصوصیات جذاب لمینت سرامیکی عبارتند از:

• ایجاد ظاهر طبیعی
• اصلاح طرح لبخند
• مقاومت بالا
• طول عمر بالا
• راحتی در نصب
• حفظ سلامت دندان‌ها
• روشی غیر دردناک

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

راه‌های افزایش ماندگاری لمینت دندان سرامیکی

برای افزایش ماندگاری لمینت دندان سرامیکی، باید به نکات ویژه توجه داشت که چندان سخت و وقت‌گیر نیستند بلکه نیاز به مدامت و جدیت دارند. برخی از راه‌های افزایش ماندگاری لمینت سرامیکی عبارتند از:

• رعایت بهداشت دهان و دندان با استفاده از نخ دندان، دهانشویه، مسواک و خمیردندان مناسب
• عدم خوردن و نوشیدن غذا و مایعات بسیار داغ یا سرد
• جلوگیری از خوردن غذاهای سفت و اسیدی
• مراجعه منظم به دندانپزشک برای چکاپ

قیمت لمینت دندان سرامیکی

هزینه لمینت سرامیکی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. هرچقدر دهان و لثه‌ها سالم‌تر باشند نیاز به صرف وقت و انرژی برای اصلاح و درمان آن کاهش می‌یابد بنابراین تا حدودی از هزینه‌ها کاسته خواهد شد.

نوع مواد مصرفی برای قالب گیری، مهارت و میزان سابقه دندانپزشک، تجهیزات مورد استفاده، کیفیت مواد مصرفی، تعداد دندان‌های نیازمند به لمینت و تعرفه دندانپزشکی از عوامل مهم دیگری هستند قیمت نهایی لمینت سرامیکی را تعیین می‌کنند.

بهترین مرکز انجام لمینت دندان سرامیکی تهران

بهترین مرکز انجام لمینت دندان سرامیکی تهران

آریل نامی آشنا است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با مراجعه به این مرکز دندان‌های خود را زیبا کرده و سلامت آن را حفظ کنند.

لمینت سرامیکی جزو محبوب‌ترین روش‌های روکش کردن دندان‌ها بوده که در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال آریل واقع در نیاوران با استفاده از مرغوب‌ترین و بهترین مواد در مناسب‌ترین قیمت انجام می‌شود تا فرد لبخندی زیبا داشته و عملکرد دندان‌های وی بهبود یابد.

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *