قیمت کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر سعیدیان

زیبایی دهان و دندان تاثیر بسیار زیادی در اعتماد به نفس و کیفیت زندگی می‌گذارد به همین دلیل از روش‌های مختلف مانند کامپوزیت استفاده می‌شود.

کامپوزیت روکشی است که عیوب دندان‌ها را برطرف کرده و ظاهری طبیعی و زیبا به وجود می‌آورد. قیمت کامپوزیت دندان نسبت به سایر روش‌های درمانی و زیبایی مناسب‌تر است در نتیجه روشی بسیار محبوب میان متقاضیان زیبایی و دندانپزشکان محسوب می‌شود.

کامپوزیت چیست؟

در چند سال اخیر انجام کامپوزیت بسیار رواج یافته است زیرا یک روش درمانی و زیبایی محسوب می‌شود که منجر به بهبود عملکرد دندان‌ها شده و از سویی دیگر به زیبایی لبخند می‌افزاید.

کامپوزیت در واقع نوعی روکش بوده که پر کننده حفره‌های دندان محسوب می‌شود و در ابتدا به صورت خمیری وجود دارد. هنگامی که کامپوزیت بر روی دندان لایه گذاری می‌شود به فرم طبیعی دندان‌ها در می‌آید سپس با سفت شدن به شکل دائمی باقی می‌ماند.

قیمت کامپوزیت دندان باید معقولانه باشد زیرا صرف هزینه بیش از حد به معنای اتلاف پول بوده و هزینه کمتر از عرف نشان دهنده استفاده از مواد بی کیفیت است.‌ افتادن کامپوزیت، لب پر شدن، عفونت لثه، پوسیدگی دندان و … .از عوارض کامپوزیت نامرغوب است.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

نحوه انجام کامپوزیت

قیمت کامپوزیت دندان

دندانپزشک پس از بررسی دندان‌ها در صورتیکه صلاح بداند به بیمار پیشنهاد می‌دهد که کامپوزیت کند. برای انجام کامپوزیت اگر دندانی برای پر کردن وجود داشته باشد ابتدا پوسیدگی آن کاملا تمیز شده سپس مواد پر کننده بر روی آن قرار می‌گیرد. پر کننده کامپوزیت نزدیک‌ترین رنگ را به دندان داشته که به شکل مناسبی حفره‌ها را می‌پوشاند.

پس از اتمام لایه گذاری، با استفاده از نور لیزر مخصوص کامپوزیت سفت خواهد شد و بعد پولیش می‌شود. پولیش کردن کامپوزیت برای زیباسازی و شفافیت آن است تا اگر هم ایراد جزئی وجود دارد، اصلاح شود.

رنگ کامپوزیت با توجه به رنگ سایر دندان‌ها انتخاب می‌شود تا رنگ آن با رنگ دندان‌های طبیعی تطبیق داشته باشد. قبل از انجام تمامی مراحل دندانپزشک از بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد بنابراین بیمار متوجه درد نخواهد شد. هزینه کامپوزیت دندان با توجه به نتایج حاصل شده بسیار ایده‌آل بوده و ارزش هزینه کردن را دارد.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

مزایای کامپوزیت

انجام کامپوزیت مزایایی دارد که باعث برتری آن نسبت به سایر روش‌ها می‌شود. از مزایای کامپوزیت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• طول درمان کوتاه
• احتمال کم بروز حساسیت
• اصلاح فرم و بد شکلی دندان‌ها
• برطرف کردن فاصله میان دندان‌ها
• افزایش استحکام و محافظت بیشتر از دندان‌ها
• پر کردن حفره‌های دندان‌های کج و از دست رفته
• ترمیم و تعویض آسان هنگام شکستگی یا لب‌پر شدن
• ماندگاری چندین ساله در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان
• حفظ ساختار دندان بدون نیاز به تراشیدن بیش از حد مینای دندان
• انتخاب رنگ مناسب دندان و همرنگ بودن مواد با سایر دندان‌های طبیعی

از آنجایی که فرآیند درمان بدون درد و ناراحتی است با انجام کامپوزیت می‌توان چندین مشکل ظاهری دندان را تنها در یک جلسه برطرف کرد.

کامپوزیت نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای کودکان نیز قابل انجام است. قیمت کامپوزیت دندان طوری است که هزینه مناسب‌تری نسبت به سایر روش‌های اصلاح طرح لبخند و سلامت دندان‌ها دارد.

قیمت انواع کامپوزیت دندان

قیمت انواع کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان بر اساس هر واحد محاسبه می‌شود. قیمت هر واحد در کلینیک‌های مختلف متفاوت است. جنس کامپوزیت با توجه به مواد اولیه استفاده شده در ساخت آن ممکن است ریز دانه یا درشت دانه باشد که بر طول عمر آن تاثیر می‌گذارند.

کشورهای متعددی هستند که در زمینه ساخت کامپوزیت فعالیت دارند که هر یک از آن‌ها قیمت‌های مختلفی دارند.
منطقه جغرافیایی دندانپزشک، سایه یا رنگ مختلف کامپوزیت، عمق پوسیدگی، هزینه برداشت و ترمیم روکش قبلی در صورت وجود کامپوزیت‌های قدیمی، وضعیت دهان و دندان بیمار و … از عواملی هستند که بر قیمت کامپوزیت تاثیر می‌گذارند.

کامپوزیت با توجه به ناحیه نیز می‌تواند قیمت متفاوتی داشته باشد. به طور مثال قیمت کامپوزیت دندان جلویی با قیمت کامپوزیت دندان شیری متفاوت است که نیاز است برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه‌های دقیق از دندانپزشک مورد نظر خود سوال کنید.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

قیمت کامپوزیت دندان

از آنجایی که کامپوزیت به شکل ماده خمیری است که پس از قالب‌گیری از دندان به شکل خاص در می‌آید روشی بسیار خوب برای اصلاح دندان های ترک خورده، شکسته و تغییر رنگ داده شده است.

کامپوزیت جایگزین مناسب آلماگام نقره‌ای محسوب می‌شود که همرنگ دندان‌ها بوده که منجر به ارائه یک لبخند زیبا و دلنشین می‌شود.

هزینه کامپوزیت دندان با توجه به تعداد واحد، فک، برند، مهارت پزشک و … تعیین می‌شود. همیشه قیمت‌ها در شهرستان و تهران متفاوت است که معمولا هزینه کامپوزیت و سایر خدمات درمانی در تهران مناسب‌تر است زیرا از مواد با کیفیت استفاده شده و مهارت دندانپزشکان بی‌نظیر است. کلینیک دندانپزشکی دیجیتال آریل همواره بهترین خدمات را ارائه داده که در زمینه انجام کامپوزیت بسیار موفق عمل کرده است.

قیمت کامپوزیت دندان در کلینیک آریل

قیمت کامپوزیت دندان در کلینیک آریل

کامپوزیت به کمک مواد رزینی روکشی محکم و زیبا روی دندان‌ها ایجاد کرده که باعث اصلاح لبخند می‌شود. هزینه کامپوزیت دندان در کلینیک‌ آریل نسبت به بسیاری از مراکز دندانپزشکی مناسب‌تر است زیرا از بهترین و معتبرترین برندها استفاده شده و فرد با خیال آسوده تا سالیان سال صاحب دندان‌های سالم و زیبا خواهد بود.

کامپوزیت نیاز به دانش و تخصص خاص برای نصب دارد که این امر در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال آریل به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

هرچقدر کیفیت کامپوزیت بالاتر باشد طول عمر و احتمال آسیب دیدگی آن نیز کمتر است بنابراین استفاده از بهترین کیفیت‌ها توصیه می‌شود تا با یک بار هزینه کردن برای مدتی طولانی صاحب دندان‌هایی مطمئن، سالم و زیبا باشید در نتیجه کیفیت را نباید فدای هزینه کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق کامپوزیت از طریق راه‌های ارتباطی زیر با کلینیک دندانپزشکی آریل در ارتباط باشید:

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *