کامپوزیت دندان خرگوشی در کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید سعیدیان

چه کسی نمی خواهد مجموعه ای از دندان های سفید و پر زرق و برق داشته باشد و بلخندی هالیوودی داشته باشد.تاکنون نام کامپوزیت دندان خرگوشی را شنیده اید؟ از این اصطلاح به استفاده از مواد کامپوزیت برای درمان یا ترمیم دندان‌های خرگوشی آسیب‌دیده یا شکسته اشاره دارد.

اکثر افراد به دلایلی مانند مدل دندان خرگوش، رنگ و شکل نامناسب دندان از لبخند خود راضی نیستند. امروزه از تکنیک های مختلف دندان مانند بلیچینگ یا سفید کردن دندان، کامپوزیت های دندان، لمینت دندان، ارتودنسی و سایر روش ها برای بهبود زیبایی لبخند اینگونه دندان ها می توان استفاده کرد.

در این مقاله به لبخندی هالیوودی: کامپوزیت دندان خرگوشی، راهی برای زیبایی می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

اصلاح دندان خرگوشی چیست ؟

کامپوزیت دندان خرگوشی

دندان خرگوش شرایطی است که در ان مجموعه های بالایی و پایین دندان ها تراز نمی شوند. دندان های بالایی معمولا بیرون زده هستند. در موارد خفیف، دندان ها ممکن است چند میلی متر از لبه پایین جلو باشند.

در موارد شدید، دندان ها ممکن است در لب پایین کشیده شوند. این وضعیت بر لبخند شما و در نهایت اعتماد به نفس شما تاثیر می گذارد. علاوه بر این، باعث مشکلات مختلف بهداشت دهان و دندان می شود.

خوشبختانه، راه حل های مختلف دندانپزشکی زیبایی برای رفع مشکل در دسترس هستند. ونیرها یا ونیرها یکی از راه حل های زیبایی برای دندانپزشکی هستند. این روکش های سرامیکی سفارشی روی دندان های شما قرار می گیرند. ونیرها نقص هایی را پوشش می دهند که ظاهر دندان های شما را خراب می کند.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

آیا دندانپزشکان می توانند دندان خرگوش را خارج کنند؟

آیا دندانپزشکان می توانند دندان خرگوش را خارج کنند؟

دندان خرگوش به دلایل مختلفی از جمله عادات مکیدن، سوزش زبان، مشکلات اندازه فک و غیره ایجاد می شود. حل مسئله اغلب به علت بستگی دارد. بله، روکش ها می توانند دندان های خرگوش را در موارد خاص ترمیم کنند.

اما برای انجام این کار، دندان ها باید کمی اصلاح شوند. امروز همه می خواهند یک راه حل سریع برای تمام مشکلات خود پیدا کنند. ونیرها سریع تر و ارزان تر از سایر درمان های دندانپزشکی هستند. با این حال، توصیه می شود قبل از انتخاب روکش با یک متخصص دندانپزشکی مشورت کنید.

اگر دندانپزشک شما لمینیت دندان را برای درمان دندان های خرگوش توصیه کند، ابتدا ساختار فک شما بررسی خواهد شد. این به دندانپزشک ایده ای در مورد چگونگی ادامه درمان می دهد.

همانطور که در بالا ذکر شد، روکش ها پوسته های نازک سفارشی هستند که شکل، اندازه و شبیه رنگ دندان های طبیعی شما هستند.

دندانپزشک دندان های شما را شکل می دهد تا از روکش های سفارشی ساخته شده برای شما استفاده کند. هنگامی که دندانپزشک شما فک شما را معاینه می کند، دندان های شما را برش می دهد و تغییر شکل می دهد تا فضای روکش ایجاد شود.

در طول فرایند، سطح دندان ها تمیز و جلا داده می شود و به طور محکم به پوسته یا روکش متصل شود. هنگامی که لمینت دائمی دندان به درستی بر روی دندان های شما قرار می گیرد.

یک پرتو لیزر برای تنظیم اتصال و سیمانی که ان را در جای خود نگه می دارد استفاده می شود. پس از اتمام، دندانپزشک الگوی نیش را ارزیابی می کند و در صورت لزوم تنظیمات جزئی را انجام می دهد.

مشکلات دندانی در صورت عدم درمان می تواند در اینده مشکلات بزرگی ایجاد کند. اگر روکش لمینت مشکل دندان خرگوش شما را حل نکند، دندانپزشک شما گزینه های دیگری مانند ارتودنسی را که در دسترس هستند توصیه می کند.

اهمیت ترمیم دندان خرگوشی چیست ؟

اهمیت ترمیم دندان خرگوش

اغلب بیمارانی که دارای دندان خرگوشی هستند نگران زیبایی لبخند خود هستند.اکثر بیمارانی که به دنبال درمان دندان های خرگوش خود هستند، این کار را انجام می دهند زیرا نگران زیبایی لبخند خود هستند.

خوشبختانه مشکل دندان خرگوش را می توان از طریق تعدادی از گزینه های درمانی حل کرد و به یک لبخند هالیوودی تبدیل کرد. البته؛ اگر در درمان این مشکل عجله نکنید واگر درمان نشود، بیماران ممکن است در اینده با روش های پرهزینه تر و گسترده تر مواجه شوند.

درمان ارتودنسی

واضح ترین گزینه درمانی برای دندان های خرگوش ارتودنسی است. براکت های سنتی می توانند به تدریج دندان ها را به موقعیت های مطلوب تر در طول زمان بازگردانند. متاسفانه، بسیاری از مردم از این گزینه اجتناب می کنند زیرا نمی خواهند از بریس های فلزی استفاده کنند.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان خرگوشی

کامپوزیت دندان خرگوشی

برامدگی های کوچک ممکن است نیاز به درمان ارتودنسی نداشته باشند. برخی از موارد خفیف را می توان با استفاده از کامپوزیت دندان حل کرد. در طول این روش، دندانپزشک شما رزین کامپوزیت رنگی را به دندان ها اعمال می کند.

پس از شکل دادن به مواد، ان را بر روی دندان با نور سخت می کند و سپس ان را به سطح درخشش طبیعی جلا می دهد. پیوند دندان می تواند نقص های زیبایی را پوشش دهد و دندان ها را اصلاح کند.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

لمینت یا روکش پرسلن

لمینت های دندانی همان کاری را انجام می دهند که پیوند کامپوزیتی با پوشاندن نقص های دندانی انجام می دهد. با این حال، بر خلاف پیوند کامپوزیت، روکش های پرسلن در ازمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شوند و برای قرار دادن دندان های طبیعی شما طراحی شده اند.

انها نازک و شفاف هستند و مانند مینای دندان طبیعی به نظر می رسند، روکش ها بر روی سطوح جلویی دندان ها قرار می گیرند تا لبخند بیشتری داشته باشند.

تاج دندان

در مواردی که مشکل دندان خرگوش حل می شود، تاج می تواند برای ایجاد یکنواختی و تقارن لبخند استفاده شود. این درمان معمولا فقط در موارد برجستگی های جزئی موثر است.

جراحی اصلاح فک

در حالی که هیچ دوست ندارد بشنود که ممکن است جراحی لازم باشد، این ممکن است تنها گزینه برای دندان های شدید خرگوش، به ویژه در بیماران بزرگسال باشد.

اگر مشکل به دلیل ماهیت اسکلتی باشد، جراح دندان می تواند فک را ترمیم و جابجا کند و ان را به تراز مناسب بازگرداند. این فرایند اغلب با درمان ارتودنسی سنتی دنبال می شود.

کامپوزیت دندان خرگوشی

جمع بندی

در این مقاله به لبخندی هالیوودی: کامپوزیت دندان خرگوشی، راهی برای زیبایی پرداخته شد. در صورتی که قصد کامپوزیت دندان خرگوشی را دارید بهتر است با پزشک متخصص ارتودنسی و جراح و زیبایی دندان مشورت بگیرید. برای این منظور فقط کافی است به کلینیک آریل دانتل مراجعه کنید.

در این مجموعه متخصص انواع درمان ها را پیدا می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره هایی که در قسمت ارتباط با ما در همین سایت اشاره شده است با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *