قیمت جرم‌گیری دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید سعیدیان

پلاک دندانی یک لایه چسبناک است که روی دندان شما تشکیل می‌شود. همه دندان‌ها پلاک می‌گیرند اما مهم است که آن را از طریق تمیز کردن منظم دندان‌ها و مسواک زدن روزانه و کشیدن نخ دندان حذف کنید.

باقی ماندن پلاک روی دندان‌ها می‌تواند منجر به پوسیدگی، التهاب لثه و سایر بیماری‌های دهان و دندان شود. جرمگیری یکی از بهترین راه‌های از بین بردن پلاک دندان است.

قیمت جرم گیری دندان عموما زیاد نیست و در یک جلسه انجام می‌شود. اگر قصد جرم گیری دندان دارید در ادامه ایت مقاله همراه ما باشید و یا برای رزرو نوبت دندانپزشکی در تهران نیاوران با ما در ارتباط باشید.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

پلاک دندانی چیست؟

پلاک دندانی چیست؟

پلاک دندانی یک لایه چسبنده از باکتری است که به طور مداوم روی دندان شما تشکیل می‌شود. تولید پلاک طبیعی است. اما اگر پلاک را با تمیز کردن معمول دندان و مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه پاک نکنید، می‌تواند باعث ایجاد حفره، بیماری لثه و سایر مشکلات سلامت دهان شود.

پلاک حاوی باکتری، ذرات باقی مانده غذا و بزاق است. هنگامی که غذا می‌خورید، باکتری‌های موجود در دهان شما از بقایای غذا (مانند قندها و کربوهیدرات ها) تغذیه می‌کنند. این ماده غذایی را به یک لایه چسبناک و اسیدی تجزیه می‌کند که در نهایت با مسواک زدن از بین نمی‌رود و نیاز دارد که تمیز کردن آن را به دندانپزشک بسپارید.

از نظر فنی، پلاک بی‌رنگ است. اما گاهی اوقات باعث تغییر رنگ دندان می‌شود زیرا ذرات غذا به پلاک می‌چسبند. پلاک دندانی باعث می‌شود که دندان‌های شما تیره به نظر برسند اگر زبانتان را روی دندان‌هایتان بگذرانید و احساس کنید که ژاکت‌های ریز پوشیده‌اند، این پلاک است.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: کیت خانگی وایتنینگ دندان

جرم در مقابل پلاک

قیمت جرم‌گیری دندان

جرم دندان پلاک سخت شده است. اگر پلاک را به طور منظم از بین نبرید، تبدیل به جرم می‌شود. در این مرحله، نمی‌توانید آن را مسواک بزنید یا نخ دندان بکشید. فقط یک دندانپزشک یا متخصص بهداشت می‌تواند آن را حذف کند.

جرم دندان ممکن است در ابتدا مایل به سفید یا زرد باشد. اما بعد از مدتی رنگ هر غذا یا ماده‌ای را که مصرف می‌کنید به خود می‌گیرد. به عنوان مثال، موارد خاصی مانند قهوه، چای، شراب قرمز، سیگار کشیدن و جویدن تنباکو می‌توانند جرم را تیره‌تر نشان دهند.

چگونه پلاک باعث تشکیل جرم دندان می‌شود

قیمت جرم‌گیری دندان

ایجاد پلاک دندان می‌تواند عواقب جدی برای سلامتی داشته باشد. باکتری‌های موجود در پلاک با تغذیه از قندهای موجود در غذاهایی که می‌خورید اسید ایجاد می‌کنند که می‌تواند به دندان‌های شما اسیب برساند و باعث ایجاد حفره شود.

باکتری‌ها همچنین سمومی تولید می‌کنند که می‌توانند لثه‌های شما را تشدید کنند و منجر به بیماری پریودنتال (بیماری لثه) شوند.

هنگامی که پلاک روی دندان‌ها با مواد معدنی موجود در بزاق شما ترکیب می‌شود تا یک رسوب سخت را تشکیل دهد، جرم نامیده می‌شود. مانند پلاک، جرم می‌تواند در بالا و پایین خط لثه تشکیل شود.

جرم دندان یک زمین پرورش برای باکتری‌های پلاک را تشکیل می‌دهد تا در ان رشد کنند و به باکتری‌های پلاک اجازه می‌دهد تا به سرعت تکثیر شوند.

بر خلاف پلاک، جرم را نمی‌توان با مسواک زدن یا نخ دندان برداشت. برای خلاص شدن از شر ان، شما باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید، که از ابزارهای ویژه‌ای برای حذف ان در یک تکنیک به نام جرم گیری استفاده می‌کند.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: بی حسی دیجیتال

قیمت جرم گیری دندان چقدر است ؟

قیمت جرم‌گیری دندان

برای جلوگیری از پیشرفت بیماری‌های دندان و دهان جرم گیری بهترین گزینه است و در هزینه‌های کلی دندانپزشکی و سلامت دهان بسیار تاثیرگذار است. قیمت جرم گیری دندان توسط تعرفه‌های اعلام شده توسط وزارت بهداشت تعیین می‌شود.

این هزینه با توجه به نوع جرم گیری متفاوت است. در صورتی که قصد جرم گیری دندان دارید و یا توصیه پزشک به جرم گیری دندان است با راه‌های ارتباطی ما تماس بگیرید. ما در یک جلسه این کار را برای شما به انجام می‌رسانیم.

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: تفاوت پولیش دندان و جرم گیری

عوارض جرم گیری دندان

قیمت جرم گیری دندان هر چند زیاد نیست اما اگر توسط افراد بی‌مهارت انجام شود و به طور مکرر انجام شود باعث از بین رفتن مینای دندان می‌شود. اگر دندان‌های ضعیفی دارید و شکننده هستند بهتر است زیاد جرم گیری نکنید.

همچنین زمانی که مهارت پزشک کم باشد ممکن است در حین جرم گیری دندان شما را بشکند. بهتر است این کار را در کلینیک دندانپزشکی انجام دهید. ما از بهترین ابزار‌ها و تجهیزات برای جرم گیری استفاده می‌کنیم به طوری که کوچکترین پلاک و جرم را از بین می‌بریم. از این رو عوارض جرم گیری دندان را هرگز نادیده نگیرید.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

چگونه از تشکیل پلاک و جرم جلوگیری کنیم؟

چگونه از تشکیل پلاک و جرم جلوگیری کنیم؟

بهترین راه برای جلوگیری از تشکیل پلاک، رعایت عادات خوب دندانپزشکی است. حداقل دو بار در روز دندان‌های خود را به مدت دو دقیقه مسواک بزنید (به طور ایده آل یک بار در صبح و یک بار قبل از رفتن به رختخواب) و حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید.

شاید برخی عقیده داشته باشند که هزینه جرم گیری دندان زیاد نیست بنابراین لازم نیست بهداشت دهان و دندان را رعایت کنیم.اما این طرز فکر کاملا اشتباه است. زیرا جرم دندان باعث عفونت لثه و از بین رفتن ریشه دندان و بیماری‌های دندان می‌شود.

قرارهای منظم دندانپزشکی نیز برای جلوگیری از ایجاد پلاک و جرم اضافی روی دندان‌های شما حیاتی است. دندانپزشک شما دندان‌های شما را خراش داده و تمیز می‌کند تا از جرم پاک نشوند. هزینه جرم گیری دندان اغلب ارزان است.

همچنین دندانپزشکان ممکن است فلوراید درمانی را انجام دهند که می‌تواند از رشد باکتری‌های پلاک و تجمع جرم روی دندان جلوگیری کرده و آن را کند کند. این به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می‌کند.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

تحقیقات نشان می‌دهد که جویدن آدامس شیرین شده با سوربیتول یا زایلیتول بین وعده‌های غذایی می‌تواند از تشکیل پلاک جلوگیری کند. مطمئن شوید که آدامس را با شکر نجوید که باعث رشد باکتری روی دندان می‌شود.

از سوی دیگر، خوردن یک رژیم غذایی سالم که قندهای افزوده کمی دارد، می‌تواند رشد باکتری‌ها را روی دندان‌های شما محدود کند. حتماً مقدار زیادی محصولات تازه، غلات کامل و پروتئین‌های بدون چربی مصرف کنید.

دهانشویه یا ابزاری مانند پیست دندان، مسواک بین دندانی یا چوب دندان می‌تواند برای جلوگیری از تجمع باکتری در بین وعده‌های غذایی مفید باشد.

استعمال دخانیات و جویدن تنباکو نیز باعث رشد باکتری‌ها بر روی دندان‌ها می‌شود. استفاده از محصولات تنباکو را ترک کنید و اگر هرگز آنها را امتحان نکرده‌اید، شروع نکنید.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

قیمت جرم‌گیری دندان

هر چه بهتر از دندان‌های خود مراقبت کنید، پلاک و جرم کمتری روی آن‌ها جمع می‌شود. شما باید حداقل دو بار در روز دندان‌های خود را مسواک بزنید و یک بار نخ دندان بکشید تا از ایجاد پلاک جلوگیری کنید.

همچنین حتماً برای مراقبت‌های پیشگیرانه و برداشتن جرم دندان به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید. با هزینه جرم گیری دندان ارزان از دندان‌های خود به خوبی محافظت کنید.

اگر فکر می‌کنید ممکن است مشکل دندانی مرتبط با تجمع پلاک یا جرم داشته باشید، فوراً با دندانپزشک خود قرار ملاقات بگذارید. هرچه زودتر به مشکل دندان رسیدگی شود، احتمال آسیب کمتری وجود دارد و درمان آن آسان‌تر (و کم هزینه تر) خواهد بود.

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: تفاوت بلیچینگ و جرم گیری

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی آریل دنتال، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *