قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر سعیدیان

کاشت ایمپلنت با استفاده از پروتز جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌شود که منجر به بهبود عملکرد دندان‌ها و حفظ زیبایی شده و از سویی دیگر بافت لثه تحلیل نخواهد رفت.

اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان حق بیماران است که به عوامل متعددی بستگی دارد و در این بخش از سایت دکتر سعیدیان بیشتر به آن پرداخته شده است.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایملنت دندان یکی از بهترین راهکارها برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. دندانی که از دست می‌رود ممکن است به دلیل خالی شدن جای ریشه، دندان‌های کناری رو به هم متمایل شده و یا بافت لثه تحلیل رود.

برای جلوگیری از چنین اتفاقی می‌بایست جای خالی با آیتم مناسب پر شود. ایمپلنت بهترین گزینه برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته است.

ایمپلنت ساختاری کاملا شبیه به دندان طبیعی انسان دارد که در آن به جای ریشه از پایه فلزی استفاده شده است. پایه فلزی درون استخوان فک و آرواره کاشت می‌شود تا بتوان روی آن روکش نصب کرد. روکش نصب شده همان دندان مصنوعی است که ساختاری مشابه تاج دندان دارد.

ایمپلنت به قدری طبیعی است که افراد دیگر متوجه مصنوعی بودن آن نخواهند شد. قیمت ایمپلنت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد.

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت یکی از بهترین درمان‌ها در دندانپزشکی بوده که دندانپزشکان آن را تایید کرده‌اند و در بسیاری از موارد از چنین روشی برای درمان استفاده می‌کنند.

ایمپلنت دندان ممکن است فوری (ایمپلنت یک روزه) باشد. ایمپلنت فوری معمولا برای دندان‌های جلویی به کار می‌روند که پروسه کاشت آن در تعداد جلسات محدود انجام می‌شود. کاشت ایمپلنت سنتی در زمان طولانی‌تری انجام می‌شود که نیاز به چندین بار ملاقات بیمار و دندانپزشک دارد.

قیمت ایمپلنت دندان فوری نسبت به ایمپلنت معمولی بیشتر است به همین دلیل عده‌ای از بیماران ترجیح می‌دهند کاشت ایمپلنت را به صورت عادی تجربه کنند.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دندان

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان با توجه به فاکتورهای متعدد تعیین می‌شود. هر یک از فاکتورها به تنهایی روی قیمت نهایی تاثیر می‌گذارند بنابراین برای اطلاع از قیمت دقیق می‌بایست به صورت حضوری به دندانپزشکی مراجعه کرده تا دندانپزشک ضمن بررسی شرایط به برآورد هزینه نهایی بپردازد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان عبارتند از:

• کشور سازنده: سوئد، آلمان، آمریکا، فرانسه، هند، تایلند و کاستاریکا جزو کشورهایی هستند که تولید کننده انواع ایمپلنت بوده و محصولات خود را در سایر کشورها به فروش می‌رسانند. برند ایمپلنت در موفقیت کاشت تاثیرگذار است بنابراین می‌بایست بهترین آن انتخاب و کاشت شود که هزینه‌های برندها با یکدیگر متفاوت است.

• تکنولوژی: قیمت ایمپلنت دندان با توجه به تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن تعیین می‌شود. هرچقدر تکنولوژی و فناوری پیشرفته‌تری در ساخت ایمپلنت به کار رود کیفیت، طول عمر و ماندگاری ایمپلنت نیز افزایش می‌یابد.

• مواد مصرفی: مواد مصرفی تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان است. هرچقدر کیفیت متریال مصرفی در تولید ایمپلنت بهتر باشد هزینه تولید بالاتر رفته و قیمت ایمپلنت دندان نیز افزایش می‌یابد.

• نوع ایمپلنت: ایمپلنت‌ها انواع مختلفی داشته که هر یک از آن‌ها ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند. انواع ایمپلنت‌ها بر اساس جایگاه شامل ایمپلنت اندواستیل و ایمپلنت ساب پریو استیل است. ایمپلنت‌ها از نظر نوع اتصال، اندازه و … نیز با یکدیگر تفاوت دارند که هزینه ایمپلنت دندان نیز بر اساس نوع آن مختلف خواهد بود.

• موقعیت دندان: جراحی ایمپلنت برای فک بالا عموما گران‌تر از ایمپلنت فک پایین است زیرا ضخامت و تراکم استخوان در فک بالا کمتر بوده که همین امر منجر به افزایش حساسیت و ریسک ایمپلنت می‌شود.

• دستمزد جراح: جراحان با تجربه دستمزد بیشتری نسبت به جراحان تازه کار دریافت می‌کنند زیرا مهارت بالایی داشته و تجارب آن‌ها نیز بیشتر است.

• هزینه‌های جانبی: گاه قبل از اقدام به ایمپلنت نیاز است که درمان‌های دیگری نیز صورت گیرد. هر یک از اقدامات و درمان‌ها مانند پیوند استخوان، لیفت سینوس و غیره روی هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می‌گذارند.

• تعداد ایمپلنت: قیمت ایمپلنت دندان تک دندان نسبت به ایمپلنت کردن کل یا تعدادی از دندان‌ها کمتر است. قیمت ایمپلنت بر اساس هر واحد مشخص می‌شود.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

• خدمات پساعملی: پس از جراحی ایمپلنت خدماتی مانند مراقبت و تعویض پروتزها باعث تاثیر در قیمت ایمپلنت دندان می‌شود.

• مکان جغرافیایی مطب: قیمت ایمپلنت دندان در تهران با قیمت آن در شهرستان تفاوت دارد که علت آن متفاوت بودن امکانات و هزینه انتقال ایمپلنت از کشور دیگر به یکی از شهرهای ایران است.

• بیمه: هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای خدمات خاصی را پوشش می‌دهند. بعضی از بیمه‌ها هزینه ایمپلنت را تحت پوشش قرار نمی‌دهند به همین دلیل بهتر است بیمار قبل از هرگونه اقدامی نسبت به دریافت اطلاعات بیشتر از شرکت بیمه‌ای خود سوال نماید.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *