ایمپلنت فوری در کلینیک دندانپزشکی دکتر سعیدیان

علم پزشکی به قدری پیشرفت کرده است که دیگر نگرانی بابت از دست رفتن دندان‌ها وجود نخواهد داشت. ایمپلنت که راهی برای جایگزینی دندان‌ از دست رفته است می‌تواند در یک روز کاشت شود که به آن ایمپلنت فوری گفته می‌شود.

ایمپلنت فوری همانند ایمپلنت سنتی دارای استحکام فوق‌العاده بالایی بوده که بلافاصله پس از کشیدن دندان در فک قرار می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت فوری و مزیت‌های آن خواندن این بخش از مقاله توصیه می‌شود.

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

ایمپلنت راهی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است که عمری طولانی داشته و عملکرد آن همچون سایر دندان‌های طبیعی است.

ایمپلنت دارای روکشی شبیه تاج دندان بوده که ریشه فلزی از جنس تیتانیوم یا زیرکونیا دارد و با جراحی داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. ایمپلنت جای خالی ریشه و تاج را پر می‌کند که در جای خود ثابت و استوار خواهد ماند بنابراین علاوه بر زیبایی در بهبود عملکرد دندان‌ها نقش دارد.

جایگزاری ایمپلنت معمولی دندان در چندین جلسه انجام خواهد شد که ممکن است چند هفته تا چند ماه زمان ببرد اما اگر پروسه کاشت ایمپلنت در مدت زمانی کوتاه‌ انجام شود به آن ایمپلنت فوری گفته خواهد شد. جراحی ایمپلنت فوری طول درمان را کوتاه‌تر کرده و همچون ایمپلنت عادی دندان‌هایی محکم و طبیعی را به ارمغان می‌آورد.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

مراحل ایمپلنت فوری (Immediate implants)

مراحل ایمپلنت فوری (Immediate implants)

داشتن لبخند زیبا، نداشتن چین و چروک در ناحیه دهان، درست صحبت کردن، راحت غذا خوردن و هضم غذا وابسته به داشتن دندان‌های سالم است. ایمپلنت فوری که به آن ایمپلنت یک روزه هم گفته می‌شود درمانی ایده‌آل برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته و بازگرداندن زیبایی است.

در جراحی ایمپلنت فوری توسط دندانپزشک ابتدا ارزیابی اولیه شامل معاینه و بررسی سی تی اسکن و تصویر سه بعدی انجام خواهد شد تا واجد شرایط بودن فرد بررسی شود.

در صورتیکه فرد مشروط به انجام پروتز ایمپلنت فوری باشد پس از بی‌حس کردن دندان و بافت اطراف لثه، دندان آسیب دیده کشیده خواهد شد.

سپس از طریق جراحی پایه ایمپلنت در استخوان فک جایگزاری خواهد شد و بعد بر روی آن دندان مصنوعی (پروتز) نصب می‌شود که اگر ایمپلنت توانایی چسبیدن به استخوان فک را داشته و با ثبات باشد می‌توان دندان مصنوعی را همان روز نصب کرد.

در واقع در روش ایمپلنت فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان آسیب دیده و خارج کردن آن، کاشت آغاز خواهد شد که پایه فلزی پیچی درون استخوان فک قرار داده شده و روی آن با روکش پوشانده خواهد شد.

روکش ممکن است موقتی بوده و پس از گذشت یک یا دو هفته، قالب‌گیری انجام شود تا روکش اصلی و دائمی بر روی آن نصب شود. بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت فوری با توجه به نظر دندانپزشک با توجه به شرایط فرد تعیین خواهد شد.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

مراقبت‌های پس از ایمپلنت فوری

پس از ایمپلنت فوری نیاز است مراقبت‌هایی انجام شود تا عوارض کاهش یافته و بهبودی سریع‌تر حاصل شود. مراقبت‌های اولیه بعد از کاشت ایمپلنت فوری عبارتند از:

• استفاده از مسواک مخصوص ایمپلنت
• استفاده از کمپرس یخ برای تسکین درد و التهاب
• عدم خوردن غذاهای سفت تا چندین هفته پس از جراحی ایمپلنت
• عدم مصرف مایعات و مواد غذایی بسیار داغ یا خیلی سرد
• استفاده مرتب از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک‌های تجویز شده

تفاوت کاشت ایمپلنت فوری با ایمپلنت سنتی

تفاوت کاشت ایمپلنت فوری با ایمپلنت سنتی

در ایمپلنت فوری جراحی و پروتز در یک روز انجام می‌شوند که بیمار برای درمان و بررسی‌های بعدی می‌بایست مجدد به دندانپزشک مراجعه کند که کل پروسه چند هفته طول می‌کشد ولی در ایمپلنت معمولی که به روش سنتی (تاخیری) انجام می‌شود روند درمان احتمالا چندین ماه زمان ببرد زیرا به یک بازه زمانی برای جوش خوردن پایه در درون استخوان فک نیاز است در نتیجه روش ایمپلنت فوری به دلیل کاهش تعداد مراجعه از نظر هزینه مقرون به صرفه‌تر است.

نتایج ایمپلنت فوری در همان روز قابل مشاهده است که در ایمپلنت معمولی در هر بار مراجعه درمان تا یک حدی پیشرفت می‌کند. بیشتر بیماران می‌توانند ایمپلنت سنتی را انجام دهند اما ایمپلنت یک روزه مناسب برخی از افراد است که شرایط خاص را دارا باشند، از جمله:

• سلامت کامل لثه
• عدم مصرف دخانیات
• عدم وجود بیماری زمینه‌ای کنترل نشده
• وجود حجم، ارتفاع و تراکم استخوان کافی در محل استخراج

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

مزایای پروتز ایمپلنت فوری

تکنیک ایمپلنت فوری به قدری محبوب شده است که بسیاری از افراد خواهان انجام آن هستند. ایمپلنت فوری معمولا برای دندان‌های جلویی فک بالا و پایین استفاده می‌شود که بیشتر در معرض دید قرار دارند بنابراین زیبایی ظاهری از دست رفته به سرعت باز خواهد گشت. یکی از مزایای استفاده از ایمپلنت یک روزه قابلیت کاشت برای چندین دندان کنار هم است که از دست رفته‌اند و جای آن‌ها خالی شده است.

اگر جای دندانی در دراز مدت خالی بماند دندان‌های دیگر به مرور به سمت فضای خالی حرکت خواهند کرد که ایمپلنت فوری مانع چنین اتفاقی خواهد شد.

در کاشت ایمپلنت فوری، به سرعت دندان جدید جایگزین دندان از دست رفته خواهد شد که از تحلیل استخوان، پوسیدگی لثه و عفونت آن جلوگیری می‌کند و منجر به حفظ سلامت لثه و فک خواهد شد.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

بهترین مرکز انجام ایمپلنت فوری

بهترین مرکز انجام ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان فوری می‌تواند عوارضی داشته باشد که علاوه بر اتلاف وقت و پول روی روان بیمار نیز تاثیر منفی می‌گذارد. ایمپلنت فوری روشی حساس بوده که باید توسط دندانپزشک ماهر انجام شود تا عوارض آن به حداقل برسد.

بهترین مرکز کاشت ایمپلنت فوری در تهران، کلینیک دندانپزشکی دیجیتال آریل واقع در نیاوران است که کلیه خدمات زیر نظر دندانپزشک مجرب به طور دقیق با استفاده از بهترین برندها، مدرن‌ترین دستگاه‌ها و با کیفیت‌ترین مواد انجام می‌شود. برای استفاده از خدمات مجموعه دندانپزشکی آریل می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر اقدام نمایید:

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با شماره های درج شده در سایت کلینیک آریل دنتال (دکتر وحید سعیدیان) تماس بگیرید.

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *