هزینه ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی دکتر سعیدیان

ارتودنسی روش درمانی است که در آن به مشکلات دندان و فک پرداخته می‌شود. ارتودنسی شامل سیم و براکت‌هایی است که روی دندان‌ها را پوشانده و به تدریج در گذر زمان باعث بهبود شرایط سلامتی فک و دندان می‌‌شود و در نهایت به زیبایی و اعتماد به نفس فرد می‌افزاید.

 هزینه ارتودنسی چقدر است؟

ارتودنسی چیست؟ انواع مختلف ارتودنسی کدامند؟

ارتودنسی یک رشته درمانی است که به بهبود و اصلاح طرز قرار گرفتن دندان‌ها و فک‌ها می‌پردازد. درمان ارتودنسی برای اصلاح مشکلاتی مانند تنگی فضای دندان‌ها، چرخش دندان‌ها، حذف فاصله فضای بین دندان‌ها و یا تغییر در نحوه بسته شدن فک‌ها استفاده می‌شود. به طور کلی ارتودنسی باعث برطرف شدن مشکلات و ناهنجاری‌های فک و دهان می‌شود.

ارتودنسی انواع مختلفی دارد که می‌تواند ثابت یا متحرک باشد. در ارتودنسی ثابت، برای اصلاح مشکلات فک و دندان براکت‌های کوچک روی دندان‌ها قرار می‌گیرند که با استفاده از سیم‌های فلزی به یکدیگر متصل می‌شوند.

ارتودنسی متحرک طوری است که قابلیت برداشته شدن را داشته که چند ساعت از شبانه روز را روی دندان‌ها باقی می‌ماند. هزینه ارتودنسی با توجه به نتایج حاصل شده پس از بهبودی بسیار مناسب بوده که ارزش هزینه کردن دارد.

چرا انجام ارتودنسی بسیار حساس است؟

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

انجام ارتودنسی بسیار حساس است زیرا درمان ارتودنسی شامل تغییرات بزرگ در موقعیت دندان‌ها و اصلاح ناهنجاری‌های فک‌ بالا یا پایین بیمار است. هرگونه خطا در این فرایند ممکن است باعث ایجاد مشکلات دائمی در دهان و صورت بیمار شود.

از سویی دیگر بسته به مدت زمان و نوع درمان، ارتودنسی ممکن است نیاز به تنظیمات و تغییرات متعدد از جمله تعوض، شل یا سفت شدن و … داشته باشد که این موارد نیز نیاز به دقت و حساسیت بالا دارند.

برخی از بیماران ممکن است به علت شرایط و وضعیت نامطلوب در دهان و دندان به دنبال ارتودنسی باشند که نیاز به رعایت دقیق برای انتخاب و نصب ارتودنسی است در نتیجه چنین روش درمانی که بعدها منجر به ایجاد زیبایی می‌شود بسیار حساس و پرخطر بوده و نیاز به تجربه و تخصص بالای پزشک دارد از این رو می‌بایست به توجه به هزینه ارتودنسی، بهترین دندانپزشک و مجهزترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرد.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

هزینه ارتودنسی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ارتودنسی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ارتودنسی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

1- نوع درمان: نوع درمان ارتودنسی مانند استفاده از براکت‌های فلزی یا شفاف، ارتودنسی مخفی و … هزینه‌های مختلفی دارد. معمولا هزینه ارتودنسی نامرئی بیشتر از هزینه ارتودنسی‌های رایج و معمولی است.

2- مدت زمان درمان: مدت زمان درمان ارتودنسی نیز بستگی به شدت مشکلات دندان‌ و فک‌های بیمار دارد. درمان‌های طولانی‌تر به دلیل داشتن جزئیات بیشتر هزینه بالاتری دارند.

3- محل مطب: هزینه های ارتودنسی در شهرهای بزرگ و مناطق پرجمعیت بیشتر است. قیمت ارتودنسی در تهران نسبت به شهرستان با توجه به امکانات متفاوت است.

4- تجهیزات و فناوری: استفاده از تجهیزات پیشرفته و فناوری‌های جدید برای درمان ارتودنسی، هزینه‌های بالاتری دارد که نتایج حاصل شده نیز بهتر و با کیفیت‌تر هستند.

5- تخصص و تجربه پزشک: پزشکان با تجربه و تخصص بالا معمولا هزینه بیشتری بابت ارتودنسی دریافت می‌کنند.

6- سن: هزینه ارتودنسی کودکان با هزینه ارتودنسی بالغین متفاوت است زیرا کودکان در سن رشد بوده که توسط ارتودنسی راحت‌تر می‌توان مشکلات فک و دندان را برطرف کرد و به اصلاح ناهنجاری‌ها پرداخت.

به طور کلی هزینه ارتودنسی به شرایط مختلفی بستگی دارد که نمی‌توان قیمت دقیقی را برای آن معلوم کرد. بیمار با مراجعه حضوری به دندانپزشکی می‌تواند پس از ویزیت از هزینه دقیق مطلع شود زیرا گاه نیاز به درمان‌های دیگر بوده تا بتوان ارتودنسی را انجام داد.

قیمت ارتودنسی کودکان با بزرگسالان چه تفاوتی دارد؟

هزینه ارتودنسی کودکان و بزرگسالان متفاوت است. تفاوت هزینه ارتودنسی بزرگسالان و کودکان به دلیل عوامل زیر است:

1- نوع درمان: درمان ارتودنسی برای کودکان ممکن است شامل درمان‌های پیشگیری از مشکلات دندانی در آینده باشد، در حالیکه برای بزرگسالان عموما درمان برای رفع مشکلات دندانی و فک قدیمی و شدیدتر است.

2- مدت زمان درمان: دوره درمان ارتودنسی برای کودکان به دلیل سن کم و مشکلات کمتر معمولا کوتاه‌تر است اما درمان ارتودنسی برای بزرگسالان ممکن است بیشتر به دلیل مشکلات شدیدتر و همچنین سن بالاتر طولانی‌تر باشد.

3- تجهیزات و فناوری: استفاده از فناوری‌ و تجهیزات پیشرفته برای درمان ارتودنسی بالغین هزینه بیشتری دارد.

هزینه ارتودنسی بالغین معمولا بیشتر از هزینه ارتودنسی کودکان است، اما برآورد هزینه دقیق بستگی به شرایط هر فرد داشته که باید با دندانپزشک مشورت کرده تا بتوان قیمت دقیق را برای درمان تعیین کرد.

علیرغم تفاوت هزینه ارتودنسی بزرگسالان و کودکان، فرد در هر سنی که باشد می‌تواند از لبخندی سالم و زیبا بهره‌مند شود تا هم اعتماد به نفس افزایش یافته و هم اینکه بزرگسالان نیز همچون کودکان صاحب یک لبخند زیبا شده و همراه با بهبود سلامت دهان و دندان را تجربه نمایند.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

چگونه می‌توان هزینه ارتودنسی را با مناسب‌ترین قیمت را یافت؟

چگونه می‌توان هزینه ارتودنسی را با مناسب‌ترین قیمت را یافت؟

برای بهره‌مند شدن از مناسب‌ترین هزینه ارتودنسی، راهکارهای زیر توصیه می‌شود:

1- مشورت با چند دندانپزشک: طی مشورت با چند ارتودنتیست مختلف، می‌توان بهترین گزینه را با هزینه مناسب پیدا کرد.

2- بررسی بیمه: برخی از بیمه‌ها هزینه ارتودنسی را پوشش نمی‌دهند. اگر فردی تحت پوشش بیمه قرار دارد می‌تواند با مراجعه و سوال کردن از مراکز مربوطه درباره پوشش داده شدن یا نشدن هزینه درمان ارتودنسی سوال کند زیرا با استفاده از بیمه، هزینه‌ها تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

3- بررسی گزینه‌های مالی: برخی از پزشکان ارتودنسی، گزینه‌های مالی مختلفی را مانند شرایط اقساطی ارائه می‌دهند که می‌تواند کمک کننده هزینه درمان باشد.

4- استفاده از تکنولوژی جدید: برخی از دندانپزشکان ارتودنسی از تکنولوژی جدید و تجهیزات پیشرفته استفاده می‌کنند که شاید هزینه بیشتری داشته باشد، اما به بیمار کمک می‌کند تا درمان بهتر و سریع‌تری را تجربه کند.

5- رعایت بهداشت دندان: با رعایت بهداشت دندان، می‌توان از مشکلات دندانی جلوگیری کرده تا هزینه‌های جانبی درمان به شیوه ارتودنسی کاهش یابد.

با توجه به راهکارهای ارائه شده می‌توان بهترین ارتودنسی را با هزینه مناسب یافت. کلینیک دندانپزشکی آریل جزو مراکزی است که در آن ارتودنسی با استفاده از بهترین ابزارها در بالاترین کیفیت و در قیمت مناسب ارائه می‌شود.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

کلینیک دندانپزشکی آریل :

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال آریل با استفاده از بهترین امکانات و خدمات کلیه درمان‌ها و پروسه‌های زیبایی را توسط دندانپزشکان مجرب ارائه می‌دهند.

هزینه ارتودنسی مهم‌ترین فاکتوری است که برای بسیاری از بیماران مهم بوده که در کلینیک آریل برآورد هزینه‌های مربوط به ارتودنسی به صورت دقیق و در قیمت مناسب انجام می‌شود زیرا درمانی با ارزش برای بهبود ظاهر و سلامت دهان‌ها است.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *