ایمپلنت دیجیتال در کلینیک دندانپزشکی دکتر سعیدیان

ایمپلنت دیجیتال، جدیدترین روش درمان به روش ایمپلنت است که در آن از به‌روز ترین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می‌شود. از آنجایی که در ایمپلنت دیجیتال از فناوری های پیشرفته استفاده می‌شود، درمان نیز برای بیماران راحت‌تر است.

از این رو آمارها نشان می‌دهد میزان رضایتمندی افرادی که از ایمپلنت دیجیتال استفاده کرده‌اند، نسبت به افرادی که با استفاده از روش های سنتی درمان خود را انجام داده‌اند بسیار بیشتر بوده.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با این تکنولوژی، مزایا و معایب و روش های انجام آن آشنا کنیم:

ایمپلنت دیجیتال چیست؟

در پاسخ به این سوال که ایمپلنت دیجیتال چیست؟ می‌توان گفت، ایمپلنت دیجیتال، روشی بسیار عالی برای کسانی‌ست که از جراحی و یا کاشت دندان می‌ترسند و در واقع روش ایمپلنت دندان بدون جراحی‌ست. به کارگیری این روش سبب بهبود عملکرد ایمپلنت های دندانی شده و حتی زیبایی بهتری را با خود به همراه دارد.

برخی مردم بر این باورند که انجام ایمپلنت ممکن است به دندان هایشان آسیب وارد کند و یا درد و سختی زیادی را با خود به همراه داشته باشد، اما با فناوری جدید ایمپلنت دیجیتال نه تنها آسیبی به دندان‌ها وارد نمی‌شود بلکه با توجه به اینکه برش لثه در این روش صورت نمی‌گیرد، هیچگونه درد یا ناراحتی بیمار را اذیت نمی‌کند.

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: ایمپلنت اشترومن

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: مال اکلوژن

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

مراحل ایمپلنت دیجیتال :

مراحل ایمپلنت دیجیتال

1. دریافت اطلاعات بیمار

در ابتدا زمانی که شما برای انجام خدمات درمانی به دندانپزشک مراجعه می‌کنید، دندانپزشک از شما اطلاعاتی مانند عکس opg می‌خواهد تا وضعیت دندان‌ها، فک و لثه را بررسی کند. این اطلاعات در دندانپزشکی دیجیتال بسیار دقیق‌تر خواهد بود و به همین علت باید سی تی اسکن از فک یا همان CBCT نیز انجام شود.

2. طراحی اولیه

دندانپزشک بر اساس اطلاعاتی که از شما دریافت کرده است عکس‌های CBCT شما، مشخصات دندان مورد نظر و جایگاهی که قرار است ایمپلنت کاشته شود را برای مرکز دیجیتال دیونوی می‌فرستد. کارشناسان این مرکز طراحی اولیه را انجام می‌دهند.

3. تایید دندانپزشک

پس از آن که طراحان مرکز دیجیتال دیونوی طراحی اولیه را انجام دادند، آن را برای دندانپزشک ارسال می‌کنند، سپس دندانپزشک پس از بررسی های لازم، مورد تایید و یا عدم تایید بودن طراحی را به آنها اعلام می‌کند.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: بی حسی دیجیتال

4. طراحی گاید جراحی و قطعات پروتزی

پس از آن که طراحی اولیه توسط دندانپزشک تایید شد، طراحی گاید جراحی و قطعات پروتز‌ی مورد نیاز شما با توجه به موقعیت برنامه ریزی شده برای کاشت، توسط واحد دیونوی انجام می‌شود.

5. تولید گاید جراحی و قطعات پروتزی

پس از آنکه مرکز دیونوی، گاید جراحی و پروتز‌ی را طراحی کرد، در لابراتوار دیجیتال دیونوی جیگ اباتمنت و راهنمای جراحی توسط چاپگر سه بعدی و ساختن پایه با دستگاه CNC با دقت بالا تولید شده و برای استفاده به دندانپزشک ارسال خواهد شد.

6. جراحی کاشت فیکسچر

در این مرحله فقط کافیست که دندانپزشک با جایگذاری گاید جراحی در دهان شما که جای آن از قبل مشخص شده و با دقت کافی، اقدام به کاشت ایمپلنت کند.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

مزایا و معایب ایمپلنت دیجیتال :

مزایا و معایب ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت دندان به روش دیجیتال میزان خطای دندانپزشکان را به حداقل می‌رساند و همین امر سبب آرامش خاطر دندانپزشکان حین کار می‌شود.

در ایمپلنت دیجیتال برای کاشت دندان نیازی به جراحی نمی‌باشد و بسیاری از بیمارانی که به علت ترس از جراحی و درد، درمان خود را به تعویق انداخته اند، می‌توانند بدون نیاز به جراحی، اقدام به انجام ایمپلنت کنند، حتی در مواردی که نیاز به جراحی باشد گاها جراحی بدون بخیه خواهد بود.

در ایمپلنت دیجیتال، کاشت دندان در دقیق ترین و درست ترین جای ممکن صورت می‌گیرد و همچنین روکش دائمی دندان در همان ابتدا، به جای روکش موقت استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: مراقبت بعد از جراحی فک

اگر بیمار دندان خود را از قبل کشیده باشد، عملیات ایمپلنت بهتر انجام خواهد شد و نگرانی درباره‌ی لق شدن پایه‌ی ایمپلنت وجود نخواهد داشت. همچنین به مزایای زیر می‌توان اشاره کرد:

• سریع‌تر شدن مراحل درمان بیماران
• ذخیره سازی تمامی اطلاعات بیماران و سهولت در ارسال فوری داده ها
• کاهش زمان کاشت دندان
• کم بودن تورم پس از کاشت
• بهترین روش برای بیماران دیابتی و سیگاری
• بهترین روش برای کسانی که به روکش فوری نیاز دارند
• کاهش خونریزی پس از کاشت
• خوردن غذای روزمره بلافاصله پس از کاشت
• کاهش عوارض جانبی پس از جراحی
• کاهش تعداد جلسات ویزیت پس از انجام ایمپلنت

یکی از معایب این روش این است که اگر دندانپزشک به اندازه کافی ماهر نباشد و سرم به مقدار کافی به دریل نرسد و دریل خشک کار کند، باعث نکروز استخوان فک می‌شود و بیمار در این مدت احتمالا احساس درد دارد.

در بیمارانی که دندان های خود را به طور کامل از دست داده‌اند این روش برای آنها سخت‌تر می‌باشد و باید سرجیکال گاید بر مبنای استخوان مراجعه کننده تهیه شود و اگر این کار با دقت بالایی صورت نگیرد، ایمپلنت می‌شکند.

یکی دیگر از معایب ایمپلنت دیجیتال، کمبود امکانات و تجهیزات کافی در دسترس عموم است، بدین معنا که هر کلینیک و یا دندانپزشکی به این تجهیزات مجهز نیست.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: طول عمر دندان عصب کشی شده

هزینه ایمپلنت دیجیتال چقدر است ؟

هزینه ایمپلنت دیجیتال

هزینه‌ ایمپلنت دیجیتال یکی از مهم ترین فاکتور هایی‌ست که بیماران بر اساس آن تصمیم می‌گیرند که آیا با این روش برای دندان های خود ایمپلنت انجام دهند یا خیر. از آنجایی که مزیت ایمپلنت دیجیتال نسبت به روش سنتی ایمپلنت زیادتر می‌باشد، هزینه‌ی انجام آن نیز به تبع بالاتر می‌رود.

کیفیت و جنس روکشی که در ایمپلنت دیجیتال استفاده می‌شود در تعیین قیمت آن نقش مهمی دارد. بهتر است همواره از دندانپزشک خود بخواهید بهترین و با کیفیت ترین مواد را برای درمان شما به کار گیرد. می‌توان گفت موارد زیر دلیل بالا بودن هزینه‌ی این روش می‌باشد:

• استفاده از نیروی متخصص در تمامی مراحل
• استفاده از دستگاه های پیشرفته طراحی
• استفاده از بهترین و به روز ترین مواد
• به کارگیری دانش و فناوری بالا
• طراحی های دقیق

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: درد دندان

با توجه به تمامی مواردی که گفته شد و با توجه به اینکه مزایای این روش بر معایب آن برتری دارد، پیشنهاد ما به شما این است که برای انجام ایمپلنت دیجیتال مراکز معتبر را انتخاب کرده و از دندانپزشک خود بخواهید با کیفیت ترین مواد را برای دندان های شما استفاده کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است زیر نظر دکتر وحید سعیدیان دندانپزشک که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با شماره های درج شده در سایت کلینیک آریل دنتال (دکتر وحید سعیدیان) تماس بگیرید.

احتیاج به مشاوره دارید ؟

مشاورین ما در ساعات کاری در خدمت شما هستند تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید

رزرو نوبت:

برای رزرو نوبت و مشاوره تماس بگیرید

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *