هزینه عصب کشی دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید سعیدیان

یکی از رایج ترین و ضروری ترین روش های دندانپزشکی، عصب کشب دندان است که شامل تمیز کردن کانال های ریشه دندان از عفونت است. علاوه بر حذف مستقیم تمرکز التهابی، این روش دارای یک اثر پیشگیرانه است که به شما اجازه می دهد از عود مشکل جلوگیری کنید.

هزینه عصب کشی دندان بعد از ایمپلنت دندان یکی از درمان های پر هزینه دندان محسوب می شوند. در این مقاله قصد داریم به درمان درد دندان با عصب کشی و هزینه آن بپردزایم.برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

عصب کشی دندان چیست؟

برای درک کامل انچه که ما در مورد ان صحبت می کنیم، بیایید یک سفر کوچک به ساختار فک و صورت یک فرد انجام دهیم. هر دندان دارای یک قسمت توخالی است که در ان انتهای عصبی و همچنین عروق سیستم گردش خون قرار دارد.

هنگامی که این بخش اسیب می بیند، عفونت به تدریج شروع به گسترش به بافت های اطراف می کند. تنها یک راه برای از بین بردن مشکل با حذف بافت عصبی اسیب دیده به عنوان منبع عفونت و گسترش آن است.

شاید فکر کنیم در طول این روش ریشه های دندان برداشته می شوند. اما این به هیچ وجه درست نیست، فقط بخش داخلی دندان یعنی کانال ریشه پردازش می شود.

پس از حذف بافت عصبی، حفره باید به طور کامل تمیز و ضد عفونی شود و با پر کردن بیشتر ان با یک محلول مخصوص سخت شدن سریع، ضد عفونی شود. از انجا که دندان از بافت عصبی محروم است، نه تنها تمرکز عفونت از بین می رود، بلکه درد نیز از بین می رود.

در آریل دنتال هزینه عصب کشی دندان بسیار مناسب بوده و با کمترین قیمت انجام می شود. در صورتی که قصد عصب کشی دندان دارید کافی است با شماره هایی که در قسمت تماس با ما درج شده است، با ما در تماس باشید.

مراحل در مان عصب کشی دندان

مراحل در مان عصب کشی دندان

درمان ریشه دندان شامل چندین مرحله اجباری است:

• بی حسی موضعی
دندانپزشک بی حسی موضعی را با دقت انجام می دهد. در کلینیک ما بی حسی موضعی به صورت مرحله ای انجام می شود: ابتدا محل تزریق با یک ژل بی حس می شود، سپس پزشک یک “تزریق کوچک” انجام می دهد و تنها پس از آن ناحیه اطراف دندان آسیب دیده را کاملا بی حس می کند.

• دپولپاسیون
پس از بی حس شدن لثه ها، پزشک یک سوراخ کوچک در بالای دندان ایجاد می کند تا به اتاقک پالپ و کانال های ریشه دسترسی پیدا کند.

پزشک با استفاده از ابزارهای تخصصی، پالپ عفونی یا آسیب دیده را از کانال های ریشه خارج می کند. کانال ها تمیز، شکل داده شده و برای پر شدن آماده می شوند.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

• پر کردن کانال ریشه
پزشک کانال های ریشه و شاخه های آنها را با یک ماده زیست سازگار پر می کند. هزینه عصب کشی دندان علاوه بر تخصص و مهارت دندانپزشک بسیار تحت تاثیر مواد پر کننده کانال ریشه است.

با توجه به اینکه اغلب این مواد وارداتی هستند در نتیجه قیمت عصب کشی دندان را تحت تاثیرقرار می دهد. هر چه مواد پر کننده کانال ریشه با کیفیت تر باشد در نتیجه هزینه عصب کشی دندان افزایش می یابد.

• ترمیم
پس از پر کردن کانال های ریشه، لازم است عملکرد و ظاهر دندان بازیابی شود. واقعیت این است که دندان های بدون پالپ (یعنی با برداشتن “عصب”) شکننده می شوند و راحت تر می شکنند. بنابراین باید دندان را با روکش ترمیم کنید تا محکم شود و از ترک و بریدگی محافظت شود.

هزینه عصب کشی دندان چقدر است ؟

هزینه عصب کشی دندان

به طور کلی هزینه عصب کشی دندان توسط فهرست تعرفه دندانپزشکی توسط وزارت بهداشت تعیین می شود. نحوه قیمت گذاری آن با توجه به مناطق مختلف متفاوت است. زیرا عواما مختلفی بر هزینه عصب کشی دندان تاثیرگذار می باشد.

عوامل موثر بر هزینه درمان عصب کشی دندان

هزینه عصب کشی دندان در افراد مختلف متفاوت بوده و تحت تاثیر عوامل مختلف می باشد:

• تعداد ریشه: منظور از تعداد ریشه تعداد عصب های درون دندان بوده که درون لثه و استخوان فک قرار می گیرد. در واقع احساس دردی که در زمان درد دندان احساس می کنیداز ریشه ها، مویرگ ها و حسگرهای مغزی است.

• موقعیت دندان
عموما هزینه عصب کشی دندان هایی که در انتهای فکین بالا و پایین قرار می گیرند بالاتر از دندان های قدامی می باشد.

• پیچدگی فرایند عصب کشی: در صورتی که کانال های ریشه باریک و انحنادار باشد ممکن است برای درمان به زمان بیشتری نیاز داشته باشند و طبیعتا قیمت فرآیند درمانی افزایش می یابد.

• نوع مواد پر کنند
نوع مواد پرکننده دندان، نوسانات قیمت آن بسیار بر قیمت عصب کشی تاثیرگذار است.

برای استعلام قیمت و تعیین وقت در مطب دکتر سعیدیان از طریق همین سایت با همکاران ما در ارتباط باشید. ما از بهترین و با کیفیت ترین مواد با قیمت مناسب برای پرکردن دندان استفاده می کنیم.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

عوارض عصب کشی دندان چیست ؟

عوارض عصب کشی دندان

عوارض عصب کشی دندان را می توان به صورت زیر شمرد:

• سوراخ
یکی از عوارض احتمالی بسیار نادر این است که اگر دندانپزشک به طور تصادفی یک سوراخ در دیواره جانبی کانال در طول تمیز کردن و شکل دادن به ان یا هنگام برداشتن پین یا تاج ایجاد کند، رخ می دهد.

اگر سوراخ کوچک باشد، می توان ان را با یک ماده پر کننده تعمیر کرد. اما سوراخ های بزرگتر ممکن است نیاز به درمان گسترده تر داشته باشند.

• شکستگی ابزار
یکی دیگر از عوارض احتمالی درمان عصب کشی دندان شکستگی ابزار دندانپزشکی در داخل دندان به دلیل استفاده نادرست ان یا به دلیل اناتومی پیچیده کانال های ریشه است.

• حذف پالپ ناقص
در برخی موارد، دندانپزشک ممکن است قادر به حذف کامل تمام پالپ الوده یا اسیب دیده از کانال های ریشه نباشد. این می تواند منجر به عفونت دائمی یا مکرر شود و نیاز به درمان اضافی یا حتی کشیدن دندان داشته باشد.

• درد بعد از عمل
معمولا بیماران پس از درمان، به ویژه در روزهای اولیه، درد یا ناراحتی خفیفی را تجربه می کنند. با این حال، اگر درد شدید باشد یا بیش از چند روز ادامه یابد، ممکن است نشانه ای از عوارض باشد. در این مورد، قطعا باید با کلینیک تماس بگیرید.

• عفونت مجدد
حتی پس از درمان موفقیت امیز عصب کشی دندان، خطر عفونت مجدد وجود دارد. اگر حفره دهان به درستی مراقبت نشود. این می تواند به این دلیل باشد که بیمار بهداشت دهان و دندان خوب را انجام ندهد.

برای بیماران مهم است که تمام دستورالعمل های پس از عمل را دنبال کنند تا خطر عوارض را به حداقل برسانند.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

مراقبت های پس از درمان ریشه

مراقبت های پس از درمان ریشه

در برخی موارد، پس از عمل، پزشک ممکن است برای مقابله با عفونت و جلوگیری از عوارض، آنتی بیوتیک تجویز کند. رعایت بهداشت دهان و دندان پس از درمان ریشه بسیار مهم است: حداقل دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید و به طور منظم برای رعایت بهداشت حرفه ای به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

سخن پایانی

ما در مجموعه آریل دنتال کلیه خدمات دندانپزشکی از عصب کشی دندان، پر کردن، لمینت، ایمپلنت، زیباسازی دندان ، کامپوزیت دندان، بلیچینگ و .. را با بهترین تجهیزات و بهترین مواد انجام می دهیم.

برای استعلام هزینه عصب کشی دندان و سایر خدمات بهداشتی لطفا با شماره هایی که در قسمت تماس با ما اشاره شده است با ما در ارتباط باشید.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *