لمینت دیجیتال در کلینیک دندانپزشکی دکتر وحید سعیدیان

دندانپزشکی دیجیتال، امروزه کاربردهای بسیار زیادی پیدا کرده است که از جمله می‌توان به لمینت دیجیتال کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل اشاره کرد. لمینت یکی از روش‌های درمان مشکلات ظاهری و زیبایی شناختی دندان‌ها است که می‌تواند بسیاری از عیوب دندان را بپوشاند. لمینت دیجیتال نیز انجام این کار را برای دندانپزشکان راحت‌تر کرده است. در این روش از دستگاه‌های سه بعدی و پیشرفته برای اسکن دندان‌ها استفاده می‌کنند. سپس به کمک تجهیزات پیشرفته به ساخت لایه‌ای نازک از مواد باکیفیت می‌پردازند و در نهایت این مواد به صورت تمیز و با دقت بالا روی دندان‌ها گذاشته می‌شود.

لمینت دیجیتال چیست؟

لمینت دندان یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند دندان است. به این صورت که لایه نازکی از مواد در لابراتوار ساخته شده و بروی دندان‌ها چسبانده می‌شود. لمینت به اصلاح دندان‌های شکسته و دارای رنگ بده کمک می‌کند. این لایه نازک دقیقاً به فرم و شکل طبیعی دندان درآمده و بیشتر جنبه زیبایی دارد.

بیشتر بدانید : دندانپزشکی دیجیتال

مراحل لمینت دیجیتال :

مراحل لمینت دیجیتال

لمینت دیجیتال دندان با کمترین خطا و برش لثه و دندان صورت می‌پذیرد و نوعی روش غیر تهاجمی محسوب می‌شود. لمینت دیجیتال دندان در مراحل زیر انجام می‌شود؛

 1. مشاوره و معاینه دندانپزشک: دندانپزشک متخصص ابتدا به بررسی دندان‌های شما می‌پردازد و در صورت وجود پوسیدگی و یا بیماری‌های دیگر آن‌ها را درمان می‌کند.
 2. اسکن دندان‌ها: سپس به کمک دوربین‌های دیجیتال، اطلاعاتی از وضعیت و جایگاه و فرم دندان‌ها ثبت و به دستگاه لمینت ارسال می‌‌شود.
 3. طراحی لمینت: در این مرحله، نرم افزار مخصوص لمینت دندان، لایه‌ای نازک از مواد مرکب را تهیه می‌کند.
 4. نصب لمینت‌ها: مواد مرکب ساخته شده در لایه نازک به کمک چسب مخصوص لمینت به سطح دندان‌های فرد چسبانده می‌شود.
 5. اتمام و نگهداری: پس از پایان و نصب لمینت‌ها، لمینت‌ها به شکل دندان‌های شما تغییر می‌یابند و دندانی بسیار طبیعی خواهید داشت.

مزایای لمینت دیجیتال دندان :

مزایا و معایب لمینت دیجیتال

 • دارای دقت بالا: نرم افزارها و برنامه‌های کامپیوتری با دقت بالایی به ساخت لایه نازکی از لمینت می‌پردازند که با دقت بالایی نیز به سطح دندان‌ها چسبانده می‌شود.
 • ماندگاری بالا: از آنجایی که مواد لمینت با کیفیت و دقت بالایی ساخته می‌شوند، در صورت نگهداری مناسب، می‌توانند تا سال‌ها دوام بیاورند.
 • حفظ سلامت دندان: لایه‌های لمینت بسیار نازک هستند و برای نصب آن نیازی به تراش دندان‌ها وجود نخواهد داشت.
 • دارای نتایج طبیعی: لمینت دندان کاملاً به فرم و شکل دندان‌ها در آمده و به همین دلیل به صورت کاملاً طبیعی دیده می‌‌شود.
 • دارای تغییرات فوری: لمینت دیجیتال دندان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، زیبایی طرح لبخند شما را افزایش می‌دهد.
 • دارای طراحی دقیق: لمینت دیجیتال به کمک برنامه‌های کامپیوتری طراحی شده و بر همین اساس نیز از دقت و کیفیت بالایی برخوردار است.
 • پایداری بالا: اگر سلامت بهداشت دهان و دندان‌های خود را به درستی حفظ کنید، تا سال‌ها می‌توانید از طرح لبخند زیبای خود لذت ببرید.
 • غیر تهاجمی: لمینت دیجیتال دندان روشی غیر تهاجمی بوده و به سلامت دهان و دندان آسیب نمی‌رساند.

بیشتر بدانید : ایمپلنت دندان

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

لمینت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

همان‌طور که گفتیم، لمینت دیجیتال لایه‌ای نازک است که بر روی سطح دندان نصب شده و مشکلات و عیوب آن را برطرف می‌کند. گاهی اوقات ممکن است، دندانپزشک بعد از بررسی دندان‌های شما، با مشکلاتی روبرو شود و نیاز است که قبل از نصب لمینت به درمان آن‌ها بپردازد. ولی برخی اوقات، پوسیدگی دندان زیاد بوده و نیاز است که بخش بزرگی از دندان حذف شود. در چنین شرایطی ممکن است لمینت دیجیتال نتواند برای درمان بیماری‌‌های مربوط به دندان فرد مناسب باشد.

انجام لمینت دندان چقدر زمان‌بر است؟

انجام ایمپلنت دندان بستگی به نوع دندان‌های شما، دندان‌های پوسیده، تعداد دندان‌هایی که نیاز به لمینت دارند، تجربه دندانپزشک و دقت انجام کار، می‌تواند مدت زمان مختلفی طول بکشد. ولی به طور کلی دندانپزشک در جلسه اول به بررسی و اسکن دندان‌های شما می‌پردازد. در جلسه دوم و در صورت نبود مشکل خاص، به ساخت روکش لمینت می‌پردازد که ممکن است در طی چندین جلسه انجام شود. در نهایت دندانپزشک به کمک چسب مخصوص، لمینت دندان را به دندان‌های شما متصل می‌کند.

بیشتر بدانید : خدمات اندو تخصصی

آیا لمینت دیجیتال دندان، عوارضی دارد؟

لمینت دیجیتال با وجود مزایایی که دارد، ممکن است عوارضی نیز برای شما ایجاد کند. از جمله عوارض احتمالی ایجاد شده، پس از نصب لمینت دیجیتال، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • گاهی اوقات ممکن است که بعد از نصب لمینت دندان، به مواد بسیار سرد و یا بسیار گرم حساسیت نشان دهید. این حساسیت می‌تواند بین چند روز تا یک هفته ادامه‌دار باشد.
 • لمینت لایه بسیار نازکی است که روی سطح دندان قرار می‌گیرد و ممکن است در صورت وارد شدن ضربه شدید، بشکند.
 • گاهی اوقات نیز ممکن است برای نصب ایمپلنت دندان، به برش قسمتی از دندان بپردازیم که می‌تواند به استحکام دندان آسیب برساند.
 • گاهی اوقات نیز ممکن است لمینت به گونه‌ای نصب شود که با دندان‌های اطراف مطابقت نداشته باشد.
 • در صورت مصرف زیاد چای، قهوه، سیگار و… احتمال تغییر رنگ لمینت دندان وجود خواهد داشت.

مراقبت‌های بعد از انجام لمینت دیجیتال

بهتر است برای حفاظت از لمینت دیجیتال، موارد زیر را رعایت کنید؛

رعایت بهداشت دهان و دندان: بعد از نصب لمینت دندان باید بیشتر از قبل، بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کنید. برای این کار می‌توانید مسواک بزنید و یا از مسواک الکتریکی استفاده کنید.

خودداری از خوردن غذاهای سفت و شیرین: سعی کنید از خوردن غذاهای سفت و شیرین جلوگیری کنید تا دندان‌های شما در دراز مدت سالم‌تر بمانند.

اجتناب از خوردن مواد رنگی: همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، خوردن مواد رنگی نظیر جای، قهوه، مصرف سیگار و… سبب تغییر رنگ لمینت‌های شما می‌شوند.

حضور به موقع در جلسات پیگیری: سعی کنید هرازگاهی یک بار، در جلسات پیگیری حضور داشته باشید تا دندانپزشک از وضعیت لمینت‌های شما آگاه باشد و در صورت بروز مشکل، فوراً به حل آن بپردازد.

هزینه‌ی لمینت دیجیتال :

هزینه‌ی لمینت دیجیتال

هزینه‌ی لمینت دیجیتال به عوامل مختلفی بستگی دارد، این عوامل عبات است از:

• تعداد دندان هایی که قصد دارید برای آنها لمینت انجام دهید

• مواد به کار رفته در لمینت ها و بطور کلی جنس لمینت

• لابراتوار دندانپزشکی

بطور کلی در لمینت دندان ها هرچه خواستار کیفیت مطلوب تر باشید، هزینه نیز افزایش پیدا می‌کند و می‌توان گفت مهم ترین عامل تعیین کننده‌ی هزینه، کیفیت می‌باشد.

بهتر است برای انجام هرگونه عمل روی دندان ها مخصوصا از جهت زیبایی، با چند دندانپزشک و مرکز درمانی مشاوره داشته باشید و سپس بهترین تصمیم را برای دندان های خود بگیرید.

بیشتر بدانید : کامپوزیت دندان

سخن پایانی

لمینت دیجیتال یکی از کاربردهای دندانپزشکی دیجیتال است که انجام کارهای مربوط به دیجیتال را آسان‌تر کرده است. ضمن این‌که با کمک گرفتن از تجهیزات پیشرفته و به روز، نصب لمینت دندان با کمترین خطا و بیشتری دقت صورت می‌پذیرد. برای نصب ایمپلنت دیجیتال می‌توانید به کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل مراجعه کنید و از بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات برای افزایش زیبایی طرح لبخند خود به کمک لمینت دیجیتال استفاده کنید.

کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل:

یک مرکز دندانپزشکی مدرن با پشتوانه تجربه ۱۰ ساله در حوضه پیشگیری و درمان های دندانپزشکی است و بصورت تخصصی به مدت ۵ سال است که در زمینه دندانپزشکی دیجیتال فعالییت میکند، به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز درمانی در این زمینه شناخته شده است.

ما در کلینیک دندانپزشکی اریل، با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و به روز، به بررسی، تشخیص و درمان انواع بیماری‌های دهان و  دندان  می‌پردازیم.

تیم ما از پزشکان و متخصصان مجرب و متبحر تشکیل شده است که در زمینه های تخصصی خود فعال هستند. در کلینیک دندانپزشکی دیجیتال اریل، کلیه خدمات دندانپزشکی عمومی و تخصصی از جمله ایمپلنت دیجیتال و درمان های زیبایی به روش دیجیتال را به بیماران ارائه می‌دهیم. هدف ما درمان بیماران با استفاده از روش‌های مدرن و در کوتاهترین زمان ممکن  است.

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با شماره های درج شده در سایت کلینیک آریل دنتال (دکتر وحید سعیدیان) تماس بگیرید.

آدرس :
• آدرس: نیاوران، خیابان باهنر، بعد از سه راه یاسر، پلاک 284، طبقه همکف، ساختمان فروردین، واحد 3

• اینستاگرام: ariel.dentistry

شماره تماس :
021-2277007 | 021-22707090 –  09373037090

ایمیل :
infodrsaeedian@gmail.com

منبع What is digital laminate

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *